Ezekre figyelj oda, ha diétázol!
Sokakat „fertőznek meg „a jobbnál jobb eredményekkel kecsegtető fogyókúrák lehetősége, de sajnos nagyrészük több kárt tesz bennünk, mint azt gondolnánk.
Elsősorban azt kell tisztázni, hogy a fogyókúra, mint olyan nem létezik, hiába tűnik elcsépeltnek, mégis a valódi megoldás tényleg az „életmódváltásban” rejlik. Persze maga a szó rémisztőbben hat, mint amit valójában magába foglal.
A turbó diétákkal az az alapvető probléma, hogy olyan fontos tápanyagok bevitelének csökkentésére sarkall, amelyek lényeges szerepet töltenek be étrendünkben. Nem véletlen, hogy a hirtelen fogyásnak hirtelen hízás a vége, hisz szervezetünk az első adandó alkalommal elkezdi felhalmozni mindazon tartalékait, amiket egy-egy csoda diéta során megvontunk tőle.
Már azzal sokat tehetünk az egészséges fogyás érdekében, ha jól megválogatjuk ételeink alapanyagát és ügyelünk arra, hogy minden tápanyag megközelítőleg azonos arányban jusson a szervezetünkbe, mert az sem jó, ha a ló túloldalára esve vitaminokkal akarjuk elhalmozni testünket. Olykor még károsabb következményekkel járhat az „egészségesnek tételezett” élelmiszerek túlzott fogyasztása, mintha egyáltalán meg sem ennénk azokat. A fő, hogy minél sokszínűbben, változatosabban táplálkozzunk, és ne restelljünk néha engedni az apróbb csábításoknak is, hisz a fogyás célja nem az, hogy megkeserítse életünket, hanem, hogy szebbé tegye azt.
Második nagy igazság, hogy ahhoz, hogy a kívánt alakot elérjük, sokkal nagyobb kitartás kell, mint az az elején gondolnánk. Ahhoz, hogy a fogyás ténylegesen beinduljon, szervezetünknek legalább egy hónapra szüksége van, hogy a stagnáló állapotot súlycsökkenés kövesse. Nem kell elkeseredni a kezdeti nehézségek miatt, hisz a kitartó „fáradozásoknak” mindig megvan a gyümölcse. Ha odafigyelünk, hogy mit eszünk és megfelelő mennyiségű folyadékot iszunk, szervezetünk is hálásabban lépi át az akadályokat.