A TikTok lett a tinik új pszichológusa - Vajon jó ötlet öndiagnosztizálni a mentális problémákat?
A TikTok szerint ADHD-s vagyok, de a nap különböző időszakaiban más mentális problémákat is „felfedezhetek” magamon – de vajon mennyire pontosak és megbízhatóak ezek az online öndiagnózisok?
Pszichológus vagy csak algoritmus?
A TikTok az egyik legnépszerűbb közösségi média platformmá vált az elmúlt években, különösen a fiatalok körében. 2018-ban debütált Észak-Amerikában, és azóta robbanásszerűen növekedett a felhasználóinak száma. Míg a TikTok eredetileg szórakoztató és kreatív tartalmak megosztására jött létre, egyre többen használják a platformot más célokra is, például a mentális egészséggel kapcsolatos információk keresésére.
A TikTok nem csupán egy hely, ahol a fiatalok szórakoznak, hanem egyre inkább olyan platformmá válik, ahol a tinik mentális egészségükkel kapcsolatos kérdéseikre keresnek válaszokat. Az alkalmazás tele van olyan videókkal, amelyek különböző mentális egészségi állapotokat – például kényszerbetegséget (OCD), figyelemhiányos/hiperaktivitási zavart (ADHD), autizmust, – mutatnak be, valamint azokkal kapcsolatos tippeket és önsegítő technikákat kínálnak. A fiatalabb generáció az iskolákban és más intézményekben gyakran nem kap kellő mentális egészségügyi támogatást, így egyre többen fordulnak a platformhoz.
Miben tud ez segíteni és milyen kockázatokat rejt?
Kattints a galériára!