Ezekből kerül a legtöbb mikroműanyag a szervezetedbe: száműzd őket a konyhádból!
A modern élet kényelme és technológiai vívmányai mellett gyakran figyelmen kívül hagyjuk azokat az apró, de jelentős veszélyeket, amelyek mindennapi életünket érintik. Az egyik ilyen rejtett fenyegetés a mikroműanyagok jelenléte, amelyek szinte észrevétlenül szivárognak be étrendünkbe. De mi is pontosan a mikroműanyag, és hogyan kerülhet be az ételeinkbe?
Súlyos veszélyeket rejtenek
A mikroműanyagok apró, 5 milliméternél kisebb műanyagrészecskék, amelyek nagyobb műanyag tárgyak lebomlásából származnak. Ezek a részecskék annyira elterjedtek a környezetünkben, hogy szinte mindenhol megtalálhatók: a tengerek mélyén, a levegőben, amit belélegzünk, és sajnos az élelmiszereinkben is. A probléma súlyosságát mutatja, hogy egy 2019-es kanadai tanulmány szerint egy átlagos ember évente akár 52 000 mikroműanyag-részecskét is elfogyaszthat, ami jelentős egészségügyi kockázatot jelent. Az elmúlt évek kutatásai kimutatták, hogy a mikroműanyagok összefüggésbe hozhatók olyan súlyos egészségügyi problémákkal, mint a szívroham, termékenységi zavarok és különböző ráktípusok. Egyes tanulmányok arra utalnak, hogy ezek a részecskék még a spermiumszámot is csökkenthetik. Ha kíváncsi vagy, hogyan is tudnád minimalizálni a szervezetedbe kerülő mikroműanyagok számát, akkor olvass tovább, eláruljuk, mit érdemes kerülnöd!
Gondoltad volna, hogy vannak olyan élelmiszerek, melyekből a diéta alatt is gyakorlatilag bármennyit ehetsz, mert abszolút nem hizlalnak? Nos, cikkünkből most megtudhatod, melyek ezek!
Leadfotó: Unsplash, forrás: euronews.com