8 tévhit a jakuzzizásról, amit most végérvényesen megcáfolunk
A jakuzzizással kapcsolatban számos olyan tévedés kering a köztudatban, melyeket muszáj tisztába tennünk. Ezek ismeretében egészen biztos, hogy új megközelítésbe kerül majd a hidromasszázs medencék használata, és csakis kellemes perceket töltünk majd kedvenc masszázsmedencénkben.
Jakuzzi=Buborékos fürdőkád
Nem gondolhatunk a jakuzzinkra úgy, mint egy fürdőkádra, mert a működési elve egyáltalán nem azonos a kádéval. Nagyon nem! A jakuzzi ugyanis nem mosakodásra való, vagyis a jakuzziba már tisztán lépünk be. Minden más esetben a víz minőségét rontjuk, aminek következménye az opálos, habzó víz lesz. Rossz esetben pedig szervizelési feladatok várnak ránk. Tehát mégegyszer: a jakuzzi nem fürdésre, hanem lazításra , masszázsra való.
Fürdőgolyót a jakuzziba!
Ugye milyen csábítóan hangzik? De most, azonnal felejtsük el, és tartogassuk a fürdőkádban való tisztálkodáshoz a habfürdőket, illóolajokat és fürdőgolyókat. A jakuzziba egyáltalán nem szabad vegyszert tenni, mert annak tisztaságát különféle szerek kényes egyensúlya garantálja. Higgyük el, így is tökéletes élményben lesz részünk, hiszen a hidromasszázs fúvókák kellemesen pezsegtetik a vizet.
Legyen a jakuzziban hideg a víz!
Ismét ki kell ábrándítanunk, mert a jakuzzi nem úszómedence. Mivel arra találták ki, hogy benne ücsörögve relaxáljunk, a kellemetlen hideg vízben néhány pár perc után fáznánk. A 37 °C-ra beállított vízhőmérséklet a nyári estéken kifejezetten kellemes élményt nyújt.
Csak nyáron, csak a kertben?
A jakuzzikat többféle kialakítással lehet megvásárolni, így nem csak a kertben, de házunkban, wellness terünkben, bárhol elhelyezhetjük. Mivel már süllyesztett változatok is léteznek, aki nem szeretné, hogy nagy medence álljon a wellness központjában, annak bátran ajánljuk a beépített megoldást. A jakuzzit pedig az év minden időszakában lehet használni, akár a kertben, akár otthonunkban élvezzük kényeztető masszázsát, hiszen a kellemes vízhőmérséklet mindig nagyon megnyugtató.