Lisztmentes hamburger húsmentes pogácsával - Diétázók és vegák, ezt ki kell próbálnotok!
Pár héttel ezelőtt igazi reform pizzát készítettem otthon, így úgy gondoltam a hamburgerre is ráférne egy kis tatarozás az egészséges étkezés jegyében. A klasszikus, zsírosabb, szénhidrátbomba hamburger helyett, egy sokmagvas bucit készítettem, amit a káposztasaláta szaftossá, míg a diós lencse pogácsa különlegessé tett. Ha valaki szereti a húst, akkor is garantálom, hogy egy másodpercig nem fog hiányozni az íze ebből a burgerből. Úgy, ahogy van nagyon szerethető és persze nagyon finom! Próbáljátok ki.
Marton Andrienn, az Ízes élet háziasszonya
Blogomban és videóimban megmutatom, hogy miképp őrizd meg egészséged időtakarékosan és költséghatékonyan! Itt minden az egészséges egyensúly fenntartásáról szól. Hidd el, az eredmény önmagáért beszél majd. Remélem, velem tartasz!
Ha szeretnél jobban megismerni, olvasd el a velem készült interjút is!
Vegetáriánus lencseburger lisztmentes bucival és coleslaw salátával
A pogácsa hozzávalói:
- 150 gr konzerv lencse
- olíva olaj
- 1 nagy vöröshagyma
- 230 gr bébi spenót
- só, bors
- 2 nagy gerezd fokhagyma
- 40 gr teljes kiőrlésű zsemlemorzsa
- 1 tojás
- 40 gr dió (durvára vágva)
A coleslaw hozzávalói:
- 1/2 kis fej káposzta
- 1 sárgarépa
- 1/2 ek fehérborecet
- 1/2 fej vöröshagyma
- só ízlés szerint
- majonéz (házilag is elkészíthető. Hozzávalók. 2 tojás sárgája. 3dl olaj, 1 tk. mustár, pár csepp citrom)
A buci hozzávalói (2 személyre):
- 2 gramm útifűmaghéj
- 3 gramm chia mag
- 1,5 dl víz
- 2 tojás
- 2 kávéskanál só
- csipet őrölt bors
- ½ tk. szódabikarbóna
- 10 gr zabkorpa
- 15 gr szezámmag
- 30 gramm szezámliszt
- 20 gr lenmagliszt
- 1 púpos ek. durvára darált lenmag
A hamburgerek elkészítése és összeállítása:
Tegyük egy tálba a megfőtt lencsét, majd adjunk hozzá kb. 1 ek. levet (megmaradt konzervlé) és törjük össze egy krumplitörővel.
Hevítsük fel közepes hőmérsékletűre az olajat egy tapadásmentes serpenyőben. Tegyük bele a hagymát, a sót és kevergetve süssük kb 6-7 percig, amíg megpuhul a hagyma.
Tegyük bele a spenótot, a fokhagymát, borsot és kevergessük, amíg a spenót megpuhul, kb 3 percig.
Adjuk a lencséhez a spenótos keveréket, a zsemlemorzsát és a finomra vágott dióbelet is és egy kis sót. Jól keverjük össze és tegyük hűtőbe legalább 30 percre, de akár egy éjszakára is betehetjük.
Melegítsük elő a grillt vagy serpenyőt közepes hőmérsékletűre. Formázzunk fasírtokat és süssük meg mindkét oldalát kb 3-3 percig. Tegyük félre.
Készítsük el a bucikat. Az útifűmaghéjat és a chia magot a vízzel keverjük el, és hagyjuk állni kicsit. Ez kb. tíz perc, szépen megszívja magát zselésre.
Addig előkészíthetjük a többi összetevőt. Amikor letelt a 10 perc, akkor a tojásokat, majd az ízesítőket, liszteket/őrleményeket, magokat és a szódabikarbónát hozzáadjuk a chia magos keverékhez.
A masszát jól eldolgozzuk, és kis bucikat formázunk belőle. A gombócokat sütőpapíros tepsibe tesszük lazán egymás mellé. Mielőtt betesszük a sütőbe, megszórhatjuk a zsemlék tetejét szezámmaggal. A bucikat 220 fokos forró sütőbe tesszük és kb. 30 perc alatt készre sütjük. 15 perc pihentetés után félbe vágjuk.
Elkészítjük a coleslaw-t. Lereszeljük a káposztát, majd besózzuk. 10 perc múlva kinyomkodjuk az összes nedvességet, ami benne volt. Összekeverjük a reszelt sárgarépával, a vékony csíkokra vágott hagymával, ecettel és a majonézzel.
Helyezzük a fasírtokat a zsömlékbe és minden fasírt tetejére tegyünk a salátából, majd tegyük rá a bucik tetejét.