Súlyos következményei is lehetnek, ha túl sokat veszel be ebből a vitaminból: ne vidd túlzásba, mert ezt okozhatja
Ahogyan a mondás tartja, a kevesebb néha több – igaz ez a különböző vitaminkészítményekre is, melyekkel csak úgy mint egyes gyógyszerekkel, szintén nem szabad túlzásba esni, ugyanis komoly következményei is lehetnek hosszútávon, ha túl sokat szedünk be belőlük.
Csak mértékkel!
A vitaminok és a különböző étrend-kiegészítő kapszulák és tabletták bevétele, rendszeres fogyasztása szinte minden ember napi rutinját képezik, amivel nincs is semmi gond, hiszen a hosszú, egészséges élet reményében mindenki megpróbálja bevinni szervezetébe a megfelelő tápanyagokat, ásványi anyagokat és vitaminkészítményeket. Egyes vitaminok túlzott fogyasztása hosszútávon azonban súlyos következményekkel, valamint potenciálisan káros mellékhatással is járhat. Ilyen például a niacin, azaz a B3-vitamin: ahogyan a Házipatika is írja, a niacin egy vízben oldódó vitamin, ami főleg a szöveti oxido-redukatív folyamatokban vesz részt. Szükséges például a szénhidrát-, a fehérje-, illetve a zsíranyagcseréhez is, illetve azzal sem árt tisztában lenni, hogy a kukoricában található egy olyan anyag, amely a niacin hatását gátolja. Ez a vitamin megtalálható a húsokban, a vesében, a májban, az élesztőben, a halban, a tojásban, a barna kenyérben, valamint a szárazhüvelyesekben is, egy átlagos felnőtt számára pedig a napi ajánlott mennyiség 15 és 18 mg között van. Ezt az értéket nem érdemes átlépni, ugyanis egészségünkre nézve kifejezetten káros lehet, ha túladagoljuk a niacint – galériánkból megtudhatod, mit okozhat, ha túl sokat szedsz be belőle!
Veled is gyakran megesik, hogy elered az orrod vére, de nem tudod, mitől? Ha igen, olvass tovább, ugyanis cikkünkből most megtudhatod, mi állhat az elsőre ijesztőnek tűnő jelenség mögött!