Szexshop nőknek, szégyenérzet nélkül - interjú Cserháti-Herold Jankával, a LaDea alapítójával
A LaDea, szexwellness platform forradalmasítja a szexuális életünket, egyesítve a kényeztető élményeket a szexuális egészség és öngondoskodás világával.
A cikk a videó után folytatódik!
A LaDea nem csupán egy weboldal vagy egy üzlet, hanem egy új életstílus kialakításának úttörője, amely egyesíti a szexuális örömök világát a wellness és az öngondoskodás fogalmával. Az oldal olyan kényeztető élményeket kínál, amelyek táplálják a testet és a lelket egyaránt, miközben felhívja a figyelmet a szexuális egészség fontosságára és az önbizalom megerősítésére. A szexwellness oldal bemutatóján Cserháti-Herold Janka, a LaDea és a Hormonmentes.hu alapítójának és Knapek Éva, klinikai szakpszichológus, szakmai influenszer, vállalkozó, az Önazonos Vagyok Klub alapítójának beszélgetését is meghallgathattuk a szex és az önbecsülés kapcsolatáról. A bemutatót követően Jankával beszélgettünk a forradalmian új szexwellness üzletről és az egészséges szexuális életet, nevelést övező kérdésekről.
- Janka, mesélnél nekünk arról hogy hogyan jött a LaDea és a szexuális wellness ötlete?
- Azt gondolom, hogy nagyon nagy hiány van itthon abban, hogy olyan szexboltot találjunk, ahová az ember szégyenérzet nélkül tud besétálni. Tudom, hogy kicsit úgy beszélek róla, mintha egy fizikai bolt volna, mert az én fejemben nagyon élénken él, de egyelőre ugye egy online szexshop, de az volt az elképzelés, hogy annyira jó lenne egy olyan oldal, ami barátságos, világos, olyan mint egy ékszerüzlet. Ahol szégyenérzet nélkül lehet megnézni a játékszereket, beszélni a szexről, átélni azt a hangulatot, amit sokan kapcsolunk ugye a szexualitáshoz. Itt nem csak játékszerek vannak, hanem masszázs eszközök, a női egészséggel kapcsolatos termékek, tanfolyamok. Nagyon fontos lesz az edukáció is, szeretnénk masszázs tanfolyamot, akkor a szexualitás és a pszichológia közötti határterületen is tanfolyamokat, kurzusokat, szóval az edukáció is nagyon nagy szerepet fog betölteni.
- Miért éppen a LaDea nevet kapta a márka?
- A LaDea azt jelenti, hogy istennő olaszul és egyrészt nagyon hangzatos, dallamos. Nagyon jól képviseli szerintem azt a szemléletet amivel a weboldal rendelkezik, azt bájt, a finom nőiséget, a szexualitásnak azt a mélységét, amit mi képviselünk.
- Milyen termékeket vásárolhat majd, aki ellátogat a LaDea weboldalára?
- Mindenek felett lesznek játékszerek, jó sok és gyönyörűek. Azt biztosan ígérhetem, hogy ha valaki felnéz az oldalra, akkor csak olyan dolgokat talál, amik nem tárgyiasítóak, nem fenyegetőek, csak olyan dolgok lesznek, amire jó ránézni és kifejezetten szépek. Nyilván a hagyományos szexjátékszertől, kezdve a léghullámos csiklóizgatókon át, masszázs eszközökön keresztül, például lesz masszázsolajjal olvadó illatgyertya. Hát igazából ez azok, amik a wellness vonalat képviselik. Lesznek majd szép fehérneműk is, most ezek egyelőre még nincsenek az oldalon, női egészséggel kapcsolatos termékek, fogamzásgátló eszközök, például olyan megoldáscsomagok, amik mondjuk segíthetnek a fájdalmas szexszel, hogy ha valakinek fáj a szex. Nagyon fontosnak tartjuk, hogy ilyen termékek is legyenek nálunk.
- Mit gondolsz, miért számít még ma is tabunak az önkielégítés?
- Erről a kérdésről órákon keresztül lehetne beszélni. Valószínűleg az egészen pici gyerekkorunkban elkezdődik az, hogy mit tanulunk a testünkről, hogy milyen reakciókat kapunk arra, hogyha meztelenek vagyunk. A szexualitás, az velünk van egészen pici gyerekkorunktól kezdve, nyilván mindig a a saját szinten, a saját kornak megfelelően. Testünk felfedezése, az, hogy megtanuljuk, hogy a testünk a miénk, hogy hol vannak a határaink, az egészen kicsi korban kezdődik és nyilván ez egy nagy társadalmi jelenség is, hogy mennyi réteg épül a szexualitásunkra és, hogy az önkielégítés, az egy olyan dolog, ami igazából a mi privát ügyünk kéne, hogy legyen. Hogy mikor csináljuk. hogyan csináljuk. Ami miatt mondjuk erre a szégyen rápakolódik, az tényleg az, hogy erre milyen reakciókat kapunk. Akár hogyha rajta kapnak, miközben csináljuk, akkor mit mondott annak idején az anyukánk, vagy apukánk, aki ránk nyitott, hogy 'úristen, most ezt csinálod? nem szabad', akkor nyilván arra már rögtön épülnek rétegek. Nem azt mondom, hogy bárhol és bármikor kell beszélni a szexről, meg hogy bárhol és bármikor ennek helye van, viszont sokszor azt látom, hogy ahol igazán helye lenne, még ott sem merünk róla beszélni. Adott esetben mondjuk a saját párkapcsolatunkban. Úgyhogy ez az, ami szerintem egy ilyen állandó és örök tanulási folyamat, hogy hogyan tudjuk fejleszteni a önmagunkkal való kapcsolatunkat és ezáltal a saját szexualitásunkkal való kapcsolatunkat is.
- Szerinted mikor érdemes elkezdeni beszélgetni a gyerekekkel akár a szexről, akár az önkielégítésről?
- Ez egy nagyon komplex kérdés. Nekem szívügyem a szexuális nevelés és azt gondolom, hogy mindig a gyermek saját korának megfelelően kell, hogy halljon adott témákról és nagyon sokszor már olyan dolgok is kapcsolódnak a későbbi szexualitáshoz, amik egészen pici korban történnek. Most ilyen egészen egyszerű dolgokra kell gondolni, megtanulni saját testérzeteinket, azt, hogy valami finom, valami nem jó, hogy el tudja mondani, hogy fázok, hogy most mit érzek, hogy hol érzem azt, amit érzek. Ezt azért hoztam fel, mert ezek már a nagyon pici korhoz kapcsolódó dolgok például és éppen ezért nem tudok egy ilyen határt mondani, hogy most erről 9 éves korban, vagy 11 éves korban, vagy 14 éves korban kell elkezdeni beszélni, mert én abban hiszek és azt gondolom, hogy ez egy folyamat. Nagyon fontos része ennek, hogy mindig a gyermek korának megfelelően, de helye kéne hogy legyen a szexuális nevelésnek, vagy egy olyan alapnak, amit mindenki megkaphat. Mondjuk az iskolában ez jelen pillanatban sajnos nincs meg, úgyhogy otthon, a szülők feladata ez. Az, hogy ahogy tudja ezeket a dolgokat, átadja a gyermeknek.
- Ha valaki még csak most ismerkedik a szexuális játékszerekkel, milyen termékkel érdemes kezdenie?
- Szerintem ez egy nagyon jó kérdés és tudtuk is, hogy ebben szeretnénk segíteni. Ha valaki felmegy az oldalra, akkor a talál egy olyan fület, hogy kezdőknek és ott kifejezetten azokat a játékszereket szedtük össze, amik azt gondolom, hogy elég egyszerűek ahhoz, hogy ha csak egyet veszel, akkor mondjuk ezt próbáld ki és ez így ez így biztos hogy passzol. Úgyhogy kifejezetten gondoltunk erre a kérdésre. Mondjuk van a nyuszi vibrátor, de vannak olyanok, amik csak ilyen kis pici új vibrátorok, hogyha valaki csak azzal kezdené, hogy megismerje magát és nem feltétlenül egy behatolásos eszközzel. De egyébként pont a fájdalmas szexhez kapcsolódóan is csináltunk egy ugyanilyen válogatást, hogy ebben is tudjunk segíteni, úgyhogy azt mondom, hogy ez egy különleges dolog, hogy ilyen különböző probléma csomagokra is tudunk választ adni.
- Hogyan vezessük be a szexjátékokat párkapcsolatunkban?
- Mindenképpen a kommunikáció az elsődleges, hogy beszélni kell arról, hogy ha az igény, hogy szeretnénk kipróbálni valamilyen játékszert és remélhetőleg nyitottságra találunk a párunk felől. Szerintem mindennek az alapja a kommunikáció. Bevezetni így érdemes, hogy kitaláljuk azt, hogy valami páros játékot szeretnénk megpróbálni, ebből is van sok nálunk is, vannak kifejezetten egészen izgalmas verziók, amiben mondjuk egy viselhető eszközt a párunk a telefonjáról tud irányítani, vagy azt, hogy belefér az, hogy egy vibrátort használunk és akkor mikor és hogyan, szóval beszélni kell erről de a lehetőségek tárháza meg végtelen.
Leadfotó: Femcafe
Oldalak
A javasolt szűrőprogram ide kattintva elérhető.