Test és lélek harmóniája - Ebben segít egy jó masszázs?
Stressz, fáradtság, idegesség, rossz közérzet – többek között ezek a kellemetlen velejárói a rohanó életmódnak. Ezeken javíthat az egészséges táplálkozás, rendszeres mozgás, de egy kiadós masszázs pótolhatatlan, felfrissíti testünket és lelkünket egyaránt. Íme néhány ok, amiért érdemes néha beiktatni egy kis kényeztetést.
Testi egészség
A masszázs egyik legáltalánosabb hatása, hogy serkenti a vérkeringést, az anyagcserét, a sejtek oxigénellátását, és mélyebbé, szabályosabbá teszi a légzést. Pozitív hatással van a nyirokrendszer működésére, ami segíti a méregtelenítést, a testben levő salakanyagok ugyanis gyorsabban elszállítódnak, távoznak a szervezetből. A különböző masszázsfajták más-más célt szolgálnak, de ez a pozitív hatás mindegyikre jellemző.
A masszázs a bőrre is kifejti áldásos hatását, ugyanis vérbőséget eredményez, fokozza a tápanyag- és oxigénellátást, a bőrszövetek anyagcseréjét. Ezzel rugalmasabbá, fiatalosabbá válik a bőr, a dörzsölés, simítás hatására pedig az elhalt hámréteg is eltűnik.
Nem véletlen, hogy egy profi sportolót segítő csapatban a sportmasszőr mindig egy oszlopos tag. Nemcsak a fentiek miatt, hanem elsősorban azért, mert a masszázs az izomzatra is pozitív hatást gyakorol. Ugyanis a vérellátás ezen a területen is javul, így az izmok gyorsabban regenerálódnak, az izomfáradtság könnyebben megszűnik. Elmúlik az izomfájdalom, a feszültség, a masszázs tehát tulajdonképpen hozzájárul a teljesítő- és állóképesség növeléséhez is.
Akármilyen meglepő, egy kiadós masszázs még a belső szervek működésére is pozitív hatást fejt ki. Szerveink ugyanis a bőr egyes pontjaival összekapcsolódnak, és köztük kölcsönhatás lehetséges. A masszázs ilyenformán hozzájárulhat például a vese, a máj, vagy akár a szív zavarainak gyógyításához is. Kifejezetten erre alkalmas a láb reflexzónáinak masszírozása, mely egyre népszerűbbé válik.