Te is sokat beszélgetsz magadban? Ezt jelenti a terapeuta szerint
Hol a határ a belső monológ és az őrület között? Létezik olyan, hogy "túl sok belső beszéd"? Fejleszti a személyiséget a magunkkal való trécselés, vagy egyenesen rombolja? Olvass tovább a válaszokért!
A legjobb hallgatóság
Valószínűleg már mindannyian megtapasztaltuk azt a pillanatot, amikor a saját gondolatainkkal beszélgetünk. Lehet, hogy éppen egy döntés előtt állunk, vagy csak átélünk egy intenzív érzelmet, és hangosan kimondjuk, amit érzünk, gondolunk. Egyre több ember számol be arról, hogy gyakran beszélget magában, és ez nem véletlen. Ez a jelenség valójában sokkal elterjedtebb, mint hinnénk, és a modern pszichológia szerint többnyire nem is számít rendellenességnek. De vajon mit jelent, ha gyakran elmerülünk ezekben a belső dialógusokban? Milyen szerepet játszik a mentális egészségünkben? Van-e különbség aközött, ha valaki csak egy-egy helyzetben teszi ezt, vagy ha napi szinten szinte folyamatosan folytat belső beszélgetést? A terapeuta szerint ezekre a kérdésekre a válaszok összetettek, és egyaránt függnek a személyiségünktől, a stressz-szintünktől, valamint attól, hogy hogyan kezeljük a belső konfliktusainkat.
A részletekért lapozd fel a galériát!
Egy kutatás feltárta, miről álmodnak leginkább az egyes országok lakói és bár sok hasonlóságra derült fény, hazánk vezető álma inkább aggasztó és elgondolkodtató.
Leadfotó: 123RF