Így kerüld ki állásinterjún a HR-esek legnehezebb kérdését

Megfelelő előkészülettel ez egy remek lehetőség arra, hogy megmutasd, mennyire önreflexív és fejlődőképes vagy.

Beugratós kérdés

Az állásinterjú sokak számára az egyik legstresszesebb pillanata a karrierépítésnek. Az interjú során nemcsak a szakmai képességeinket kell bemutatnunk, hanem azt is meg kell győznünk a HR-eseket, hogy emberileg is illünk az adott cég csapatába. Ezért az interjúkat gyakran olyan kérdésekkel vezetik, amelyek nem feltétlenül a szakmai tudásra, hanem a jellemvonásokra, a motivációkra vagy a problémamegoldó képességekre irányulnak. Az álláskeresők gyakran azt tapasztalják, hogy egy-egy ilyen kérdés olyan mélyebbre ható választ kíván, amely nem csak a szavakról szól, hanem az önismeretről, önbizalomról és a személyes értékekről. Ezek a kérdések próbára teszik az interjúalanyokat, és arra kényszerítik őket, hogy a lehető leghitelesebben mutassák be magukat. Az egyik legnehezebb ilyen kérdés, amely szinte minden interjún elhangzik: „Mi a legnagyobb gyengeséged?”

Ez az ártatlannak tűnő kérdés sokkal összetettebb, mint elsőre gondolnánk. Egyrészt őszinteséget vár el tőlünk, hiszen a HR-esek nem szeretik, ha valaki „tökéletesnek” mutatja magát. Másrészt viszont óvatosnak kell lennünk, mert ha egy valódi, komoly gyengeségünket tárjuk fel, az elbizonytalaníthatja az interjúztatót, hogy alkalmasak vagyunk-e a pozícióra.

Olvass tovább és mutatjuk, hogyan lehet okosan kezelni ezt a nehéz kérdést, miként válaszoljunk úgy, hogy ne tűnjünk arrogánsnak, de ne is ássuk alá a saját esélyeinket. Részletek a galériában!

Miért teszik fel ezt a kérdést? A „Mi a legnagyobb gyengeséged?” kérdés mögött többféle szándék húzódik. A HR-esek nem feltétlenül arra kíváncsiak, hogy milyen konkrét hiányosságokkal küzdünk, hanem arra, hogy hogyan kezeljük a gyengeségeinket, és milyen stratégiákat alkalmazunk azok leküzdésére. Egy jó válasz azt mutatja, hogy tisztában vagyunk saját korlátainkkal, és nem próbáljuk megkerülni a valóságot. A cégek olyan embereket keresnek, akik képesek szembenézni a saját gyengeségeikkel, és dolgozni rajtuk. A HR-esek azt is vizsgálják, hogy milyen fejlődési lehetőségeket látunk magunkban. Ha egyértelműen tudjuk, hogy miben kell fejlődnünk, és milyen lépéseket teszünk ennek érdekében, az arra utal, hogy proaktívak vagyunk, és hajlandóak tanulni a hibáinkból. Az ilyen típusú kérdések azt is felmérik, hogy mennyire vagyunk képesek megőrizni a higgadtságunkat stresszhelyzetben. Az állásinterjú már önmagában egy kihívás, és a nehéz kérdések erre tesznek rá egy lapáttal. A HR-esek figyelik, hogyan reagálunk, amikor megpróbálnak kibillenteni minket a komfortzónánkból.
Kattints a további képekért!

A Shakti Mudra egy egyszerű, de rendkívül hatásos módszer az alvás elősegítésére. Rendszeres gyakorlása nemcsak az elalvási időt rövidítheti le, hanem hozzájárulhat ahhoz is, hogy az alvás mélyebb és pihentetőbb legyen.

Leadfotó: 123RF

Oldalak

Video Szerelmi horoszkóp
Lifestyle
Ezzel a módszerrel a krizantémjaid nemcsak hogy tovább maradnak frissek és élettel teliek, de még a legszürkébb őszi napokon is ragyogni fognak a kertedben.
Lifestyle
Megfelelő előkészülettel ez egy remek lehetőség arra, hogy megmutasd, mennyire önreflexív és fejlődőképes vagy.
Lifestyle
Heti szinten több ezer felesleges kalóriától szabadulhatsz meg, ha erre váltasz.