Gondoltad volna? Ez az oka, hogy bal kézen hordjuk az órát
Persze akadnak kivételek, akik jobb kézen viselik, de az emberek többsége a balon hordja a kiegészítőt. Miért?
Óra a bal kézen
Vannak olyan apró dolgok, szokások, tevékenységek, melyek részei a mindennapos életünknek, rutinunknak, épp ezért természetesnek vesszük őket. Ilyen az is, hogy mindig a bal kezünkre tesszük fel az óránkat, gondolkodás nélkül, pedig nagy a valószínűsége annak, hogy igazából nem tudjuk az okát, miért ezen a csuklónkon viseljük a kiegészítőt. A szokás eredete a régmúltra nyúlik vissza, a következőkben elmagyarázzuk, honnan származik a hagyomány.
Történelmi magyarázat
A kiegészítő bal kézen hordásának van egy történelmi és egy tudományos magyarázata is. Előbbi szerint, mivel régen csak zsebórák voltak - melyek a búr háborúk idején terjedtek el nagyon (1800-as évek vége) -, a hivatalnokok bőrtasakokban cipelték őket a csuklójukra kötve. Ezek a darabok azonban nehezek és viszonylag elég nagy méretűek, valamint rendkívül törékenyek voltak, ezért úgy látták jónak, ha a kevésbé domináns kézben tartják őket (vagyis a balban - akkoriban is többnyire jobbkezesek voltak az emberek), mert azt nem használták annyira, így nem lehettek veszélyben (nem mintha drágák lettek volna egyébként).
Tudományos magyarázat
Igazából kijelenthetjük, hogy praktikus oka van az óra (többnyire) bal kézen hordásának. A logikus (vagy tudományos) magyarázat nem más, minthogy a legtöbb ember jobbkezes a világon. Amikor a karóra divatba jött anno és elterjedt, akkor mindenki úgy vélte, hogy kényelmesebb a bal csuklóra feltenni és azon viselni, hiszen a másikat sokkal többet használjuk, így könnyebben is megsérülne.