Házi praktikákkal a megfázás ellen
Most, hogy végre megérkezett a tavasz, a világ legtermészetesebb dolga, hogy élvezni szeretnénk a nap melegítő sugarait. A tavasz csalóka időjárása azonban gyakran vezet megfázáshoz. Ha égő szemeid, eldugult orrod és fájó torkod téged is a négy fal közé szorít, olvasd el tippjeinket, hogy segítségükkel úrrá lehess a megfázáson.
Pihenés - Végre eljött az ideje annak, hogy legújabb könyved vagy kedvenc tévéműsorod társaságában töltsd el az egész napot, mégpedig lehetőleg az ágyadban. A pihenés ugyanis nemcsak a lelkedre van jó hatással, de megfázás esetén segít legyőzni a betegséget.
Rengeteg folyadék - Ugyan a megfázással járó kaparó torok bizony megnehezíti a nyelést, nem szabad elfeledkezned azonban, hogy minél kevesebb folyadékot fogyasztasz, a bacik annál tovább tudnak garázdálkodni szervezetedben. Míg ugyanis a folyadék egyszerűen kimossa a kórokozókat szervezetünkből, annak hiánya akár súlyosabb állapotot is eredményezhet. A legjobb, ha megfázáskor gyógyteát fogyasztasz, azonban a tiszta víz éppúgy képes kifejteni jótékony hatását.
Hagyma - Mielőtt a gyógyszeres doboz után nyúlnál, próbáld ki az ősi népi gyógyászat leghatásosabb élelmiszerét, a hagymát. A vörös- és fokhagyma ugyanis kitisztítja a légutakat, emellett pedig enyhíti a torokfájást, valamint az arc- és orrüregben fellépő gyulladást. Nyersen és teaként fogyasztva egyaránt hatásos ellenszere a megfázásnak.
Citrusfélék - Bizonyára senkinek sem újdonság, hogy a citrusfélék hatásos ellenszerei a megfázásnak. Ezt legfőképpen C-vitamin tartalmuknak köszönhetjük, emellett azonban gyulladáscsökkentő antioxidánsokat is tartalmaznak, képesek csökkenteni a megfázás kellemetlen tüneteit, valamint pótolják az elveszett folyadékot is. Éppen ezért megfázás esetén tanácsos minél több citromot, narancsot és grapefruitot fogyasztani.
Méz - A megfázás szintén ismert ellenszere a méz fogyasztása, ez a csodaszer ugyanis köhögéses tünetek leküzdésére, torokfájásra és lázra egyaránt alkalmas. Fontos tudni azonban, hogy a méz jótékony összetevői hő hatására hamar bomlanak, így legjobb, ha mindenféle melegítés nélkül, önmagában fogyasztjuk.