Vérbe fagyva találták a lakásán a legendás magyar színészt, máig rejtély, mi történt vele: csaknem egy évig feküdt kómában
Madaras József a múlt századi magyar színház- és filmművészet egyik legmeghatározóbb alakja volt, aki a munkájában sikert sikerre halmozott, élete utolsó éveit azonban szörnyű történések árnyékolták be.
Már 15 éve nincs közöttünk
Madaras József 1937. augusztus 16-án látta meg a napvilágot a romániai Rigmányban: fiatalon marósként, majd kertészként dolgozott, hamarosan azonban megfogalmazódott benne a gondolat, hogy számára valami egészen más utat szánt a sors. Érdekelte a színjátszás, amihez meg is volt a tehetsége, ezért jelentkezett a Színház- és Filmművészeti Főiskolára, ahol 1958-ban végzett, s ugyanebben az évben vendégszerepelt a József Attila Színházban, majd barátjával, Somogyi Miklóssal egyik színháztól a másikig szerződött. Játszott a győri Kisfaludy Színházban, a Szegedi Nemzeti Színházban, az Állami Déryné Színházban és a Thália Színházban, 1966 és 1969 között pedig a Pannónia Szinkron Stúdióban dolgozott. 1971-ig az Irodalmi Színpadon, majd a Nemzeti Színházban játszott, 1974 és 1976 között pedig ismét az előbbi teátrumban szerepelt, majd Magyar Filmgyártó Vállalat társulatnak tagja lett. Nemcsak a világot jelentő deszkákon aratott nagy sikert, hanem a vásznon is – az őt idéző legjellegzetesebb figurákat Jancsó Miklós és Kovács András filmjeiben alakította. Neve rengeteg alkotásban köszön vissza, személye pedig megkerülhetetlen a magyar film 20. század utolsó két-három évtizedes történetében, éppen ezért fájdalmas belegondolni, milyen szomorú körülmények között távozott az élők sorából. Részletek a galériában!
Garas Dezső a múlt századi magyar színjátszás és filmművészet kiemelkedő alakja volt, azt azonban csak kevesen tudják róla, milyen embert próbáló nehézségekkel kellett szembenéznie kisgyermekként.