Még ma is átok sújt le azokra, akik akár csak megpillantják a Titanic jéghegyét
Igaz, az ikonikus jégtömb ma már egészen másképp sodorja veszélybe az embereket, mint bő száz esztendővel ezelőtt.
Bő száz éve szállt hullámsírba a Titanic
A Titanic katasztrófája úgy égett bele a homloklebenyünkbe, mintha mi is a helyszínen lettünk volna, vagy legalábbis éltünk vola már, amikor a gigantikus luxusgőzös a vesztébe rohant 1912. április 14-ének átokverte éjszakáján. A hajó végzete az emberi elbizakodottság és hübrisz jelképévé emelkedett az elmúlt évtizedek során, megannyi regény- és filmverzió dolgozta már fel a tragédia szívszorító óriáit, köztük az úttörő látványfilmjeiről elhíresült James Cameron 1997-es, Oscar-díjak sokaságával elhalmozott szuperprodukciója az ifjú, szárnyait bontogató Leonardo DiCaprio és a hamvas Kate Winslet főszereplésével.
Nem csupán a White Star Line monumentális utasszállítója, de a jéghegy is világhíres lett, mely a pusztulását okozta. Jóllehet ma már egyre több olyan teóriával találkozhatunk, melyek azt állítják, a Titanic nem is a jéghegynek köszönheti a végzetét. Lehetséges, hogy a teljes igazság már sosem derül ki, arra azonban továbbra is számíthatunk, hogy újabb és újabb mítoszok bukkannak fel a múlt ködéből, melyek tovább árnyalják-színezik a Titanic egyébként is rendkívül gazdag, fordulatos történetét.
Azt azonban talán álmunkban sem gondoltuk volna, hogy a már említett jéghegy a mai napig okoz álmatlan éjszakákat az embereknek.