Az elektromos rollerrel való közlekedés jó mókának tűnik, de veszélyesebb, mint gondolnánk
Lehet, hogy gyors és szórakoztató közlekedési forma, de most kiderült, hogy mennyire balesetveszélyesek is az elektromos rollerek. A német szakemberek figyelmeztetnek, több szabályt be kell tartani.
Olyan veszélyes, akár egy robogó
Az elektromos rollerek hasonló mértékben balesetveszélyesek a forgalomban, mint a mopedek és a segédmotoros kerékpárok a Német Biztosítók Szövetsége (GDV) jelentése alapján – írja az Infostart. A német biztosítók csak 2020-ra vonatkozóan összesen 1150 személyi sérüléssel járó balesetről számoltak be. Arányaiban ez hasonló kármérleg volt, mint a mopedek és robogók esetében, hiszen az e-robogós balesetek sem olcsók. „A gépjármű-felelősségbiztosítók átlagosan körülbelül 3850 eurót fizettek ki egy-egy ilyen balesetre” – mondta Jörg Asmussen, a GDV vezérigazgatója. Ez több mint 1,3 milliós összegnek felel meg forintra átszámolva.
„Különösen akkor, amikor a tilalom ellenére a járdán közlekednek, az e-scooterek nagy veszélyt jelentenek a gyalogosokra” – mondta Asmussen. A biztosító egyesület felhívást intézett a közrendvédelmi hivatalokhoz és a rendőrséghez, hogy az elektromos robogók vezetői tartsák be a közlekedési szabályokat: „az elektromos robogók nem játékok” – fogalmazott Asmussen. „Nem a járdán a helyük, 14 év alatti gyerekek nem használhatják, pláne nem kettesével vagy akár hármasával.”
Az elektromos robogók és más úgynevezett mini elektromos járművek 2019 júniusától közlekedhetnek a német utakon. Németországban 2020-ban összesen 180 000 elektromos roller volt biztosítva. A GDV az első alkalommal készített baleseti jelentést az apró kerekekkel ellátott járművekről, amelyekkel 20 km/órás maximális sebességgel szabad haladni. A 2021-re vonatkozó adatok várhatóan ősszel állnak majd rendelkezésre.
Hallottál már a glamping kifejezésről? Ha kíváncsi vagy, mit jelent ez az új trend, vagy arra, hogy hazánkban hol próbálhatnád ki, akkor olvass tovább!