Feltárul hazánk múltja: csodás középkori kincseket fedeztek fel egy magyar nagyvárosban
Fazekas András Kristóf, a Kecskeméti Katona József Múzeum régésze kollégáival együtt több száz éves leletekre bukkant Bács-Kiskun megye megyeszékhelyén.
Elsüllyedt történelmi korok nyomában
Fazekas András Kristóf, a Kecskeméti Katona József Múzeum régésze szerint egy ötszáz éves periódus pénzérméit és egy Árpád-kori lakóházat is találtak a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem kecskeméti Kodály Zoltán Zenepedagógiai Intézetének felújítását megelőző feltáráskor – adta hírül az MTI. A kutatók a középkori Kecskemét egykori központjában álló torony maradványait is felfedezték.
Fazekas András Kristóf és kollégái az épületen belül és alatta is végeznek feltárást. A régész emlékeztetett arra, hogy Kecskemét egykori birtokosa Zsigmond király felesége volt, elképzelhető, hogy a mai Kéttemplom közben még a 15. században épült torony Borbála királyné vámszedőihez köthető. A szakértők ennek az építménynek a földszintjét találták meg a Kodály Intézet alatt.
Fazekas András Kristóf kiemelte: a torony belsejében 1974-ben Biczó Piroska régész egy 80 centiméter széles kutatóárokban egy ajtóra és jelentős mennyiségű feltöltésre bukkant, ezért úgy gondolta, hogy egy pincét fedezett fel. A mostani munkák során azonban a régészek három elfalazott ablakot találtak az ajtóval szemben, így már bizonyossá vált, hogy az 1400-as években épült torony földszintje került elő.