A kártyavetés szertartása - Ismerd meg a Tarot jelentését
Sokféle Tarot változat létezik, a bőség zavarában nehéz kiválasztani a nekünk megfelelőt. Ahhoz, hogy jól tudjuk használni a későbbiekben, kártyáink illusztrációinak rezonálniuk kell lelki képeinkkel, azzal a stílussal, amelyben tudattalanunk megjeleníti őket. Ha ez kissé bonyolultan hangzik, gondoljunk arra, hogy valamennyien álmodtunk már festményekkel, rajzokkal. Ha egy kártyapakli ezekhez az álmokhoz hasonló hangulatokat, érzelmeket vált ki belőlünk, úgy érezzük, hogy már láttuk valahol képeit, titokzatos erővel megragad bennünket, egész biztos rátaláltunk a karakterünkhöz illő változatra.
Hogyan kezdjünk hozzá?
Ugyanennyire fontos, hogy a szerzeményekhez jó minőségű munkakönyvek is tartozzanak, amelyek részletes leírást adnak a lapok jelentéstartalmáról, lerakási rendszerekről. Hiszen bármennyire egységes rendszer is a Tarot, az egyes kártyaváltozatok annyira különbözhetnek egymástól, mint a nyelvjárások. Mint tudjuk, ugyanannak a nyelvnek lehetnek olyan dialektusai, melyek nem sokban különböznek az irodalmi változattól, mások meg alig emlékeztetnek az eredetire.
Legalábbis a kezdeti, tanuló időkben válasszuk tehát a klasszikus változatok valamelyikét. A Marseilles-i Tarot a legrégebbi, ráadásul gazdag irodalma is van. A Rider-Waite pakli fentebb már ismertetett előnyei mellett színvonalas, részben magyar fordításban is hozzáférhető bibliográfiával rendelkezik. Hajo Banzhaf munkáiból pl. akár önállóan is eredményesen haladhatunk. A szintén divatos és jól dokumentált Crowley kártya kezdőknek nem ajánlott, a gyönyörűen illusztrált Visconti és Szentpétervári Tarot kártyákat pedig inkább akkor érdemes beszerezni, amikor már otthonosan mozgunk a kártyák jelképrendszerében, ugyanis nincs róla elég olvasnivaló. A Marseilles-pakli inspirálta Ludwig Tarot szintén jó kiindulópont lehet a hozzá tartozó, rövid, de igényes Tarot című könyvvel.