Sminkbakik, amelyek az egészséget is veszélyeztetik
Bizony vannak olyan sminkelési szokások, amelyektől nehéz megszabadulni. Viszont érdemes elővigyázatosank lenni, mert akár az egészségünk is rámehet!
A szem és környéke
A szempillaspirált általában rutinból nyomkodjuk a tubusba mielőtt felvinnénk, mert azt gondoljuk, hogy akkor lesz rajta több festék. Pedig nem szabadna ezt tennünk! Amikor ezt csináljuk, valójában levegőt és baktériumokat pumpálunk a tubusba és mikor lezárjuk, egyrészt a levegőtől megcsomósodik az anyag, másrészt a bacilusok elkezdenek terjedni a nedves környezetben.
Ha már az is gond, hogy elég festék kerüljön az ecsetre, ideje újat venni. Még mielőtt elkezdenénk az ecsetet mártogatni, helyette inkább rázzuk fel a tubust.
A szemceruzánk kupakját nagyon könnyű elveszíteni, viszont nem érdemes kockáztatni, hogy valami fertőzést elkapjunk a szemen. Inkább húzzunk rá egy másik kupakot, mondjuk egy kontúrceruzáét, amit már nem használunk, vagy végső esetben, ha elrepedt a kupak, celluxal ragasszuk meg.
Nappali sminkhez nem ajánlott a túl sötét szemfesték és éjszakára sem feltétlenül, hiszen öregít és fáradtabbá teszi a tekintet. A halvány szemhéjpúder viszont nyitottabbá varázsolja a szemet. A színválasztásnál vegyük figyelembe a bőrtónust és a ruha színét is. A szemsmink egyik legfontosabb lépése a szem alatti karikák eltüntetése. Ehhez használjunk például alapozót, ha ez sem fedi el a fáradtság nyomait, akkor vessünk be néhány pötty korrektort. Így akár teljesen eltüntethetőek a szem alatti karikák. Púderrel még a kisebb ráncokat is elleplezhetjük.
Az ajak
Sokan elkövetik azt a hibát, hogy kölcsönadják szájfényüket barátnőjüknek– viszont a szempillaspirálhoz hasonlóan tökéletes felület a baktériumok terjedésének. Inkább tegyünk belőle az ujjaink hegyére és úgy adjuk át ahelyett, hogy közös ecsetet vagy tubust használnánk.
A rúzs csodákra képes, mert képes felpezsdíteni az arcunkat. Ha azonban túlzásba visszük, pontosan az ellenkezőjét érhetjük el. Könnyebben felvihető a rúzst, ha ecsetet vagy applikátor végű ajakfényt használunk, ráadásul így a festék is egyenletesebb lesz. Ne felejtsünk el ráharapni egy kozmetikai kendőre vagy papír zsebkendőre, így eltávolítható a felesleg.
Manikűr
Akár otthon csináljuk, akár szalonban készítik el, mindig győződjünk meg róla, hogy fertőtlenítve vannak az eszközök. Ehhez szépségápolási boltokban lehet folyadékot venni. A lehető legjobb, ha beszerzünk saját készletet és visszük magunkkal a szalonba.
Végezetül ne felejtsük el a legfontosabb szabályt: a kevesebb néha több!