Lúgosítás az egészséges, fiatal testért

Megint egy újabb módja annak, hogyan lehetünk még egészségesebbek és energikusabbak, ez pedig a lúgosítás.

Nemrégiben találkoztam vele, először csak feliratok formájában, majd egy ismerősöm világosított föl, hogy mit is takar a lúgosítás valójában. Természetesen rengeteg köze van a táplálkozáshoz, mint általában mindennek, ami az egészséggel kapcsolatos.

Az új kutatások szerint a betegségek első számú oka a szervezet elsavasodása. Ha nem táplálkozunk megfelelően, vagy túl sok savasító étel eszünk akkor a testünk elsavasodik, akárcsak akkor, ha túl sok méreganyag halmozódik fel a testünkben, vagy elszaporodnak a mikroorganizmusok, és ha a testünk nem megfelelően pontja le a savakat, vagy nem semmisíti meg azokat. A szervezetünk úgy igyekszik megtartani a vér pH-értékét (7.5), hogy kivonja belőle a savakat, amiket a sejtek tárolnak, ez azonban a sejtek túlterheléséhez vezethet, ami megakadályozza a sejtszintű aktivitást. A test túlsavasodása kis problémától, úgy mint a bőr szárassága, egészen nagyig vezethet, mint például a rák.

Sajnos túl sok savasító élelmiszert fogyasztunk, és túl kevés olyat, ami helyreállítaná az egyensúlyt. A testben felhalmozódott zsír is a savasság miatt van, mivel a szervezet zsírsejteket termel, hogy elszállítsák a savakat a létfontosságú szervektől. Alacsony energia szint is jelentkezhet túlsavasodás esetén, mivel csökken a fehérjék és az ásványi anyagok felszívódása. A jó hír viszont, hogy egy kis étrendváltoztatással helyre állíthatjuk testünk pH-értékét. Míg az emberek átlagosan 90%-ban savasító ételeket esznek, az egészséges a 20% lenne.
Először is rengeteg folyadékot kell bevinni a szervezetbe, mégpedig naponta 15 kilónként 1 litert. Ami azért először rengetegnek tűnik, de meg lehet szokni.

Lehet vízlúgosítót is kapni, amit belekeverhetünk az ásványvízbe (szigorúan szénsavmentes), de a Szentkirályi ásványvíznek eleve 7.4-es a pH-értéke, vagy egy kis citromlevet is facsarhatunk bele, aminek szintén lúgosító hatása van. Aki szeretne lúgosítani, de nehéz vagy egyáltalán nem akar átállni az új étrendre, az különböző lúgosító termékek, étrend-kiegészítők közül válogathat. A lényeg, hogy egészségesen és normális keretek között tartsuk az étkezési szokásainkat. Ez annál is fontosabb, mivel a csupán lúgos étrendből sok olyan tápanyag kimarad, amire az emberi szervezetnek szüksége van, vagy alapvetően jót tesz neki. Helyes táplálkozás mellett a szervezet megoldja magának a pH-érték helyreállítást, de ehhez olyan ételeket is kell fogyasztanunk, így nem árt, ha többször eszünk olyat ami lúgosít.

A lúgosító ételek közé tartozik: a szója, a fűszerek többsége, fokhagyma, gyömbér, hagyma, hidegen sajtolt zsiradékok, banán, ananász, mazsola, cékla, retek, tökmag, a csírák, a krumpli és a zöld színű zöldségek, valamint friss tejtermékek (bárminemű tartósítástól mentesek). Nyugodtan fogyaszthattuk még citrusféléket, meggyet, kókuszt, kecsketejet, mandulát, répaféléket, karalábét, karfiolt cukkinit, spárgát, borsót és kelbimbót is. A legtöbb zöldség és gyümölcs tehát kifejezetten jó a lúgosság szempontjából, ami nem feltétlenül lúgosít, az is csak nagyon kis mértékben savasít (a zöldségek viszont egyáltalán nem).
 

Oldalak

Video Kedvenceikről meséltek a kutyabarát sztárok
Lifestyle
Metához tartozó szolgáltatások működésében szerda este többnél is probléma jelentkezett, így nem csak a Facebook állt le.
Sztárok
Jó pár évtizede rajonganak töretlenül a nézők a Csengetett, Mylord? című sorozatért, melynek egyik ikonikus alakja volt a céltudatos, elhivatott és precíz James Twelvetrees lakáj. Kíváncsi vagy,...
Fashion&Beauty
Harper Beckham ismét bebizonyította, hogy remek stílusérzéket örökölt divattervező édesanyjától – a 13 éves sztárcsemete most egy zseniális fast fashion kabátban nyűgözött le sokakat.
Lifestyle
Az Oroszlán múltjából előkerül egy személy, hogy tisztázzanak bizonyos dolgokat. Napi horoszkóp.
Egészség
Ha jót akarsz szeretteidnek, akkor ne ezzel a dologgal lepd meg őket idén karácsonykor, legalábbis ezt tanácsolja az orvos.
Utazás
Nem mondunk senkinek sem újat azzal, hogy a téli évszakban másképp viselkedik az autónk, mint nyáron. Van azonban egy végzetes berögződés, amit még mindig sokan csinálnak.