Kiderült, mennyi cukrot fogyasztanak a magyarok
Kétféle ember létezik: aki szalonnával és aki cukrosan eszi a túrós tésztát. Íme, egy friss kutatás eredményei.
Mennyi cukrot eszünk?
Bár nemzetközi összehasonlításban édesszájú hírében állnak a magyarok, ez csak részben igaz. Egy friss, országos kutatás szerint gyakran eszünk édességet, ám a felnőttek között kisebbségben vannak azok, akik a túrós csuszára, a palacsintára vagy éppen a káposztás tésztára cukrot hintenének, viszont a kávét, teát a többség édesítve issza. Ha üdítőről van szó, a cukormentes vagy csökkentett cukortartalmú változatokat is egyre többen választják.
Tízből négy honfitársunk számára az édes a legkedveltebb íz, a megkérdezettek negyede viszont inkább a sós ízeket részesíti előnyben. A leginkább a 30-49 évesek számítanak édesszájúnak, a legkevésbé pedig az 50 év felettiek. A válaszadók közel fele (46 %) átlagosnak érzi a cukorfogyasztását, 5 % pedig egyáltalán nem fogyaszt cukrot – egyebek közt ez derül ki az említett reprezentatív hazai kutatásból.
Inkább sósak vagyunk
Annak ellenére, hogy a fiatalok tartják magukat a legkevésbé édesszájúnak, ötödük saját megítélése szerint több cukrot fogyaszt az átlaghoz képest. Az átlagosnál kevesebb cukrot az 50 év felettiek fogyasztanak a legmagasabb arányban (kb. a csoport fele). Tízből négy felnőtt internetező heti néhány alkalommal fogyaszt édességet, hárman ennél sűrűbben, míg csupán 1 % az, aki soha nem szokott enni ilyen finomságot.
Vannak ételek, amelyek rajongótábora amellett válik ketté, hogy édesen vagy sósan „illik-e” azokat fogyasztani: ilyen pl. a túrós csusza és a káposztás tészta is. A kutatás alapján a felnőttek kb. fele voksol a szalonnás túrós csuszára és a borsos káposztás tésztára, miközben kisebbségben vannak azok, akik a cukros verzióra szavaznak.