Lifestyle

Pályázzunk okosan az agráriumban!

A különösen nehéz gazdasági helyzet és a klímaváltozással járó problémák miatt még inkább felértékelődött a mezőgazdasági pályázatok szerepe. Első ránézésre igen bonyolult és rengeteg adminisztrációval jár egy-egy igénylés benyújtása.

Éppen ezért sok esetben csak a nőknek van elég türelme végigjárni ezt a rögös utat, ami valljuk meg, nem a legkellemesebb időtöltés. Azonban a pályázatírás terhét leveheti a vállunkról a Morva Növénydoki, ha rájuk bízzuk ezt a feladatkört. Persze nem árt képbe kerülni nekünk is, hogy milyen lehetőségek kínálkoznak, de nyugodtan rájuk lehet hagyni a pályázatok menedzselését. Nézzük most a legaktuálisabb lehetőségeket!

Kertészeti ágazat fejlesztése

Ha a kertészetben tevékenykedünk, akkor jó tudni, mire lehet pályázni, mert sok új lehetőség nyílt meg. Ezek a következők:

  • új ültetvények telepítése,
  • gyógynövények és aromás növények termesztése,
  • modernizáció és védelem,
  • gépesítés és eszközbeszerzés.

De kertészeti üvegházakhoz, hűtőházakhoz kapcsolódó és postharvest fejlesztésekre is lehet támogatást igényelni. Ennek keretein belül sor kerülhet:

  • az üveg- és fóliaházak, hűtőházak bővítésére,
  • energiahatékonysági és technológiai fejlesztésekre,
  • digitalizációs innovációkra.

Díszkertészeti ágazat támogatása

Ez a pályázati lehetőség a dísznövénytermesztőknek, a kereskedelemmel és a zöldterület-kezeléssel foglalkozó vállalkozásoknak egy nagy előrelépési lehetőség. Infrastruktúra fejlesztésére éppúgy fordítható, mint eszköz- és gépbeszerzésre az említett területekhez kapcsolódóan.

Előzzük meg az erdőpotenciált veszélyeztető biotikus és abiotikus károkat!

A KAP-RD41-1-24 pályázat a kártevők, betegségek, illetve az aszály, erdőtüzek körébe tartozó károkkal szemben nyújt védelmet. Azok az erdőgazdálkodók pályázhatnak rá, akik jóváhagyott erdőtervvel és erdészeti hatósági nyilvántartásba vétellel rendelkeznek.

Fiatal erdők állománynevelése

Az erdők gazdasági értékének növelése érdekében került kiírásra ez a lehetőség, amellyel azok egészségi állapota és fenntarthatósága is jelentős mértékben javítható.

Lehetséges-e az állattartó telepek fejlesztése pályázati forrásokból?

A válasz az, hogy igen. Ugyanis az állattartó telepek modernizálása, termelési kapacitásuk növelése, infrastrukturális fejlesztésük, energiahatékonyságuk javítása valósítható meg a pályázatoknak köszönhetően. Emellett természetesen állatjóléti intézkedések is bevezethetők, ilyen például az ammónia-kibocsátás csökkentése és trágyatárolók kialakítása is. De felújításra, bővítésre is igényelhetőek.

Mindezek mellett kisebb és nagyobb élelmiszeripari vállalkozások, feldolgozó üzemek is pályázhatnak forrásokra, de vannak földhasználat-váltást is támogató lehetőségek.

Bármelyik pályázatról is legyen szó, érdemes profikra bízni a menedzselésüket, nehogy hiba csússzon a rendszerbe!

Oldalak

Video Kedvenceikről meséltek a kutyabarát sztárok
Lifestyle
Sztárok
Nemere István nemrég ünnepelte nyolcvanadik születésnapját, de rosszul lett. Bár mélyaltatásban tartották, de az életét már nem tudták megmenteni.
Sztárok
A színésznőtől megszokhattuk már, hogy rendre káprázatos outfitekben mutatkozik, a minap pedig két szettet is viselt, ám ezúttal az egyik igencsak megosztotta a rajongókat.
Utazás
Országos átlagban csupán 1,2 Celsius-fok volt három novemberi nap átlaghőmérséklete. A HungaroMet Zrt. közleménye szerint legutóbb 2 fok alatti középhőmérséklet országosan a november 10–12. közötti...
Sztárok
A párizsi olimpia óta először vállalt újra fellépést a súlyos betegséggel küzdő Céline Dion, káprázatos megjelenésével pedig mindenkit lenyűgözött.
Sztárok
Sokak szerint az X-Faktorban ki kellene egyenlíteni a férfi és a női mentorok számát, és ez később megtörténhetne úgyis, hogy Herceg Erika beül Tóth Andi mellé.
Lifestyle
Aggasztó biztonsági rést fedeztek fel a D-Link egyik hálózati eszközén. A hackerek sajnos könnyűszerrel kihasználhatják a sérülékenységet, és nemcsak az eszköz jelszavát módosíthatják, de sokkal...