Így éltek ők valójában: ilyenek voltak a hétköznapok az oszmán szultán háremében
A szultáni háremek világa évszázadokig el volt zárva a külvilágtól, így nem véletlen keringenek róla mendemondák mind a mai napig és lengi körül a rejtélyesség a hárem intézményét.
Titkos mesevilág
A nők a történelem során a legmisztikusabb szerepet talán az Oszmán Birodalom ideje alatt töltötték be 600 éve, amikor a mai Törökország, és a Balkántól Szíriáig terjedő terület egy nagy birodalmat fedett le – ennek középpontjában pedig ott voltak ők, akiknek a mindenkori szultán szórakoztatása és a gyermeknemzés volt a fő feladatuk. Erre a két feladatra koncentráltak leginkább a háremben élő nők a mindennapok során, akik között bőven akadtak szép számmal akár hétéves kislányok is: a lényeg az volt, hogy valaki minél korábban kerüljön az uralkodói udvarra, így a lehető leghamarabb megkezdhette a felkészülést arra, hogy minél több területen eleget tegyen a palotában felállított szabályoknak. Egy titkos világban éltek tehát, teljesen elzárva mindentől és mindenkitől, mindössze annyit vártak el tőlük, hogy szépek legyenek, élvezetesek, na meg persze tanuljanak szorgalmasan – ha ezeket a feladatokat nem látták el maradéktalanul, és inkább az intrikákat és a cselszövéseket választották, könnyen a csodás falakon kívül találhatták magukat.
Rabszolgák voltak vagy egyszerű alattvalók?
Az év legnagyobb rollerfelvonulását szervezik a fővárosban. A résztvevők Újvári Péter gurulónagykövet vezetésével 9 kilométert tesznek meg Pesten, majd Budán. A rendezvény fő célja, hogy felhívja a figyelmet a környezetkímélő gurlóeszközök használatára.