Mesékkel, tartalmakkal és tanácsokkal segíti a családokat az UNICEF Magyarország
Új szolgáltatásokkal és tartalmakkal kíván segíteni az UNICEF Magyarország azoknak a családoknak, akik az egészségügyi vészhelyzetben tartalmas és biztonságos elfoglaltságot keresnek gyermeküknek, valamint hiteles forrásból szeretnének tanácsokat kapni a járvány idején.
Összefogott a könyves szakma és a színészvilág
Mától online elérhető Tóth Krisztina író Járványmese című műve (felolvassa Huzella Júlia), amely a gyerekek számára érthetően magyarázza el, mi is történik most körülöttük. A mese az öt éven felüli korosztálynak szól. Ugyanitt kezdte meg működését egy másik ingyenes szolgáltatás is, a Gyerekkuckó, mely számos mesével és egyéb szórakoztató tartalommal várja az óvodásokat. „Az olvasással, mesehallgatással olyan mintát közvetítünk, amely a gyermek fejlődésére is kiemelkedő hatással van: bővül a szókincse, fejlődik a logikus gondolkodás és a fantáziatevékenység. Emellett a mesehallgatás segítségével a gyerekek feldolgozzák a feszültséget, fókuszálják a figyelmüket, így megnyugszanak. A gyerekkel való közös olvasás az egyik legbensőségesebb helyzet a gyerek és a szülő között, ami erősíti a kötődést és a bizalmat. Ugyanakkor a mesehallgatásból sosem lehet túl sok, ezért az UNICEF szeretné ezzel a tartalmas programmal támogatni az elfoglalt szülőket” – mondta Szlankó Viola, az UNICEF Magyarország gyerekjogi szakértője.
A Gyerekkuckó létrehozásához összefogott a könyves szakma és a színészvilág. A Cerkabella, Manó Könyvek Kiadó, Móra és Pagony is felajánlotta saját műveit, a meséket pedig olyan művészek olvassák fel, mint Bartsch Kata, Dévai Balázs, Ember Márk, Farkas Dénes, Farkasházi Réka, Finy Petra, Friedenthal Zoltán, Hámori Gabriella, Kárász Eszter, Klem Viktor, Mikó István, Nemes Takách Kata, Nyári Dia, Pokorny Lia, Polgár Csaba, Trokán Anna, Szabados Mihály, Szávai Viktória és Szinetár Dóra. A tartalomhoz hozzájárultak a Bilimbo Naphegy Montessori Óvoda lelkes óvónői, valamint a Minden napra egy mese szerkesztői, Selmeczi Bea és Nagy Blanka. A kezdeményezéshez folyamatosan csatlakoznak az új tagok.