Számsor a tojáson - Most megtudod, mit jelent!
Néhány karakter, rengeteg információval. Így lehet leginkább jellemezni azt a számokból és betűkből álló bélyeget, melyet minden egyes tojásra nyomtatnak. Ezen kód segítségével szinte a tyúkig visszakereshetjük tojásunk történetét. Nem mellesleg ma van a tojás világnapja.
Ma van a tojás világnapja
A tojás világnapja immáron 15. éve létezik minden október második péntekén, amikor is a tojás nélkülözhetetlensége kerül középpontba. Legyen szó fiatalról vagy idősről, mindenki számára alapvető és fontos, például az idegrendszeri funkciókra is segítő hatással bír. Azonban mindezt oly sokan tudják, hogy hosszabban nem is taglalnánk. Egészséges és ésszerű mennyiségben a tojás jó az embernek. Kész, pont! Van viszont valami, amit a tájékozottabbak sem tudnak. Ez pedig nem más, mint az a szám- és betűsor a tojáshéjon, ami néha csak hieroglifáknak tűnhet.
Ezt jelenti a kód
Az Európai Unió tíz éve megköveteli a tagállamok számára az egységes, letisztult és biztonságos jelölést a tojáshéjon. Az átlagban 12 karakterből álló nyomat ennek az eredménye. Íme, egy példa: 3HU0607T01/7, ahol az első szám az állattartási technológiát, a két betű az országkódot, következő két szám a főváros vagy megye kódját, az azt követő az állat-egészségügyi kerület sorszáma, a „T” a tyúktojás jele, utána az állattartó telep sorszáma, végül pedig az istállók száma.