Óva int a szakértő: ha ezekre a dolgokra nem figyelsz napközben, egész éjjel rosszul fogsz aludni
A hosszútávú alvásmegvonás nemcsak a másnapjainkat dönti romba, de egészségünket is kedvezőtlenül befolyásolja – szerencsére azonban van megoldás arra, hogy megálljt parancsoljunk ennek a folyamatnak.
Érdemes ezeket észben tartani
Szinte nincs olyan ember, aki ne találta volna már szembe magát alvási nehézséggel. Van, akinek ez egy-egy életeseményhez kapcsolódóan kopogtat be az életébe, míg másnak tartósan – akár szomatikus akár pszichés okok miatt – fennálló problémát jelent az alvászavar. „Az alvásmegvonás nagyon gyakori jelenség. Amikor csak 6 vagy 4 órát alszunk, esetleg valami miatt kimarad egy teljes éjszaka, ezekben az esetekben rövidtávú alvásmegvonásról beszélhetünk. Ugyanakkor háromból két ember hosszútávú alvásmegvonással küzd, amely évek, esetleg évtizedek óta fennáll. Míg az előbbi esethez fáradtság, koncentráció- és reakcióidőcsökkenés társul, addig az utóbbi esetében az előzőek mellé depresszió, magas vérnyomás, cukorbetegség, demencia vagy épp elhízás is felléphet, amennyiben kezeletlen marad a hosszútávú alvásmegvonás” – mondja Dr. Dombovári Magdolna a SomnoCenter Budapest Alvásszavar Központ neurológus szakorvosa, aki hangsúlyozza: az alvásvizsgálat minden esetben segíthet tisztázni a probléma okozóját. Csak így derülhet fény arra, hogy mi áll az alvászavar hátterében és miként kezelhető. Mielőtt szakemberhez fordulnánk érdemes szem előtt tartanunk néhány szempontot, amelyek javíthatnak alvásunk minőségén. A részletekért olvass tovább a galériában!
Mindössze három hozzávalóra van szükség ahhoz, hogy elkészítsd azt az italt, amely hatalmas segítséget nyújthat számodra, ha alvási zavarral küzdesz.
Leadfotó: 123rf