Lifestyle

Megrázó adatok: naponta ennyi ideig bámuljuk a mobiltelefonunk képernyőjét

Elgondolkodtál már azon, hogy vajon egyetlen nap leforgása alatt mennyi időt töltesz a mobiltelefonod, illetve különböző okoseszközök társaságában? Bizonyára nem tíz percről van szó. Egy elemzőcég most meglepő adatokat közölt a témában: elárulták, ébren töltött időnkből pontosan mennyit szánunk mobilozásra.

Megszállottan rajongunk a mobilalkalmazásokért

Ébren töltött ideje átlagosan harmadát mobilalkalmazások használatával tölti az ember – derül ki az App Annie elemzőcég új jelentéséből, melynek eredményeiről a BBC számolt be. 2020-ban az Ofcom nevű brit szabályozó hatóság hasonló időarányt állapított meg, noha az a kutatás a tévénézést is felölelte.

Az App Annie mobilalkalmazás-elemző cég jelentése szerint tavaly 230 milliárdszor töltöttek le applikációkat, és 170 milliárd dollárt (53 ezer milliárd forint) költöttek használatukkal az emberek. A világon a legtöbbet letöltött applikáció tavaly a minivideós TikTok volt, amellyel a felhasználók 90 százalékkal több időt töltöttek, mint egy évvel korábban. Szinte minden kategóriában – eltöltött idő, letöltésszám és bevétel – rekordot döntött a mobiltelefon, a nagyképernyő eközben lassan haldoklik, mondta Theodore Krantz, a cég ügyvezetője. Előrejelzésük szerint az idei év második felére a TikToknak több mint 1,5 milliárd felhasználója lesz.

Az applikációkkal eltöltött idő átlagosan négy óra és 48 perc volt, ami 2019-hez képest 30 százalékos növekedés – olvasható a cég State of Mobile című jelentésében. Számításaik tíz ország – köztük India, Törökország, az Egyesült Államok, Japán, Mexikó, Szingapúr és Kanada – piaci eredményein alapulnak. A brazil, az indonéziai és a dél-koreai felhasználók naponta több mint öt órán át mobiloznak, ezen belül minden tíz percből hetet közösségi, fotó- vagy videóapplikáció használatával töltenek – mutatott rá a jelentés.

Tavaly mintegy kétmillió új alkalmazás és játék indult el, a 100 millió dollárnál nagyobb bevételű appok száma 20 százalékkal nőtt az App Annie szerint. A világ legnépszerűbb videostreaming appja a YouTube, a második a Netflix lett. A mobiljátékok használata szintén nőtt, 116 milliárd dollárt költöttek rá a felhasználók. A trendek vizsgálata a világjárvány hatását is megmutatta: az emberek rengeteg időt – globálisan több mint 100 milliárd órát – töltöttek webshopok mobilalkalmazásaival, a legnagyobb növekedést Szingapúrban, Indonéziában és Brazíliában mérték. Hatalmasat, a tavalyihoz képest 50 százalékot nőtt az étel- és italszállítók applikációival töltött idő is.

Az egészség- és fitneszalkalmazások felhasználása is felívelt, amikor az emberek nem látogathatták az edzőtermeket és a csoportos órákat, de népszerűbbek lettek a meditációs appok is. 2018-hoz képest 95 százalékkal nőtt a társkereső mobilalkalmazások bevétele, 2021-ben meghaladta a négymilliárd dollárt.

Fotó: 123rf

Az androidos alkalmazást több mint félmillió felhasználó töltötte már le, csakhogy a programról kiderült: egy veszélyes kártevő terjedését segíti.

Leadfotó: 123rf

Oldalak

Video Szerelmi horoszkóp
Lifestyle
Christmas
Az 50 éves magyar híresség - lányával, Nórával együtt - azt az álláspontot képviseli, hogy "a a karácsonyi díszítés nem tud sok lenni."
Utazás
Még könnyebbé teszi a digitálisbérlet-használatot a Budapesti Közlekedési Központ. A társaság új funkcióval, egy úgynevezett „felszállok” gombbal bővítette a BudapestGO alkalmazást, amely a jelenleg...
Lifestyle
Aki repült, már tapasztalhatta: a repülőgépre való beszálláskor az utasokat a személyzet barátságosan köszönti. Most kiderült, ez nem csak udvariasság.
Sztárok
Búcsúzunk a Nyerő páros - Barátok közt különkiadástól, és így borul az RTL műsorrendje is.
Sztárok
Az 1% Klub – Mennyire okos Magyarország? című logikai vetélkedő legújabb adásában különösen kemény kérdést kaptak a játékosok. Nem is boldogultak vele.
Sztárok
Déry Sári a XX. század Magyarországának egyik nagyra becsült színésznője volt, végül mégis megalázó, iszonyú körülmények között kellett búcsúznia az élettől.