A jó házibuli titka
Hamarosan itt a Szilveszter és vele együtt az újévi bulik is megérkeznek. Éttermek, bárok, klubok és koncertek tömkelege várja a bulizni és ünnepelni vágyókat. Ha szűkebb körben maradnál és inkább otthonra szerveznél egy jó kis partit, akkor nem árt néhány dologra odafigyelned!
Eszem-iszom
Költséghatékonyság és a félreértések elkerülése végett az egyik legfontosabb tisztáznivaló már az elején, hogy beszéljétek meg a fogyasztás kérdését: ha szeretnéd, hogy a vendégek hozzanak magukkal rágcsát és italokat, akkor ezt mindenképpen előre közöld a meghívóban. Talán ez a legszerencsésebb felállás, mert mindenki azt ehet-ihat, amit szeretne és az anyagiakon sem lesz összezördülés. Azért jó, ha körültekintő vagy és némi alapanyagot készíts össze a bulihoz: egy-két üveg pezsgő, üdítő, ásványvíz és némi nassolnivaló.
Meghívók – kiket és mennyit?
A meghívók kiküldése előtt érdemes egy gyors fejszámolást végezni, hogy mégis nagyjából mennyien fértek el kényelmesen és szellősen a lakásban, továbbá felmérni, hogy a meghívottakra milyen bulizási szokások jellemzőek – ha például egy táncos banda érkezik, érdemes szellős elrendezésben gondolkozni. Általános tény, hogy a meghívottaknak körülbelül a 2/3 része jön is el a buliba, de jobb félni, mint megijedni alapon beszéljétek meg előre, hogy ki és mennyi további ismerőst hozhat magával.
Csavard fel a szőnyeget!
Egy házibulira a lakás kisebb nagyobb átrendezése elkerülhetetlen, a pakolászás mértékét persze nagyban meghatározzák a lakás paraméterei. Néhány dolgot azonban mérettől függetlenül nem árt megfogadni: a konyha legyen minél „sterilebb”, hiszen ott lesznek a legtöbben, ha lehetőségedben áll alakíts ki egy kis táncparketthez hasonló részt is, illetve egy csendesebb sarkot az elvonulóknak.
Fotó: sarahjaneandreuben.blogspot.com