12 gyakorlat a boldogságért - Pár percet igényelnek csak, mégis csodát tesznek!
Nagyon vártam a Boldogság Nyitott Szeminárium utolsó előadását, hiszen már jó előre beharangozták, hogy dr. Toth Judit coach, Gestalt terapeuta - mintegy összegezve, lezárva a hallottakat - 12 gyakorlatot fog bemutatni a boldogabb életért. Szerinte ha rendszeresen elvégezzük ezeket a kis "feladatokat", kiegyensúlyozott személyiségek lehetünk. Olvass tovább!
12 gyakorlat a boldogságért
Mielőtt belekezdett volna a 12 pontos útmutató taglalásába, dr. Toth Judit elmondta, szerinte hogyan is kellene beépíteni a gyakorlatokat az életünkbe. Azt javasolta, készítsünk egy 1 éves tervet: az első hónapban két gyakorlatot, a reggelit és az estit minden egyes nap csináljuk meg, utána havonta válasszunk ki egy újat, és illesszük be a reggeli és az esti mellé. Utolsó lépésként, a 12. hónapban szúrjunk ki 3 olyat (a reggelin és az estin kívül), ami a legjobban tetszett nekünk, és ezt az ötöt végezzük egy hónapon keresztül.
Lássuk a gyakorlatokat!
1. A reggeli szándék meghatározása
Keljünk fel 30 perccel korábban és első lépésként határozzuk meg a reggeli szándékunkat: gondoljuk végig, mi a szívünk vágya, mit kívánnánk magunknak és a szeretteinknek. Ha ezzel is megvagyunk, határozzuk meg, milyen célokat szeretnénk elérni az adott napon. Ez összesen kb. 10 percet vesz igénybe, így a maradék 20 percet töltsük azzal, hogy inspirálódunk: olvasunk, motiváló videókat hallgatunk.
2. A nap zárása
Nem mindegy, hogy mivel kezdjük a napot, de az sem, hogy hogyan zárjuk. Ezért végezzük el a 3 jó dolog gyakorlatot - dr. Toth Judit szerint nagyon egyszerű. Esténként fogunk egy füzetet és felírjuk magunknak azt a 3 jó dolgot, ami aznap történt velünk.
3. A hála kinyilvánítása
A hála az egyik leggyógyítóbb tevékenység, nagyon sok pozitív folyamatot indít el az ember testében és lelkében. Vezessünk tehát hálanaplót! Írjuk le minden egyes nap azt a 3 dolgot, amiért hálásak vagyunk - egyetlen szabály van, az, hogy kétszer ugyanazt nem vethetjük papírra. A haladó szint a köszönő levél megfogalmazása: minden héten írjunk egy köszönő levelet egy olyan embernek, akinek nagyon sokat tett értünk. Küldjük el neki vagy hívjuk fel és olvassuk fel a telefonba.
4. Pozitív érzelmek gyakorlása
dr. Toth Judit 3 tippet is adott, hogyan gyakoroljuk a pozitív érzelmeket. Az első a lehető legjobb énünk gyakorlat: minden héten üljünk le egyszer kb. 15 percre és képzeljük el, milyen lenne az az énünk, aki elérte a céljait, megvalósította a vágyait, akinek az élete olyan, amilyennek szerettük volna.
A második a hipp hopp, ott vagyok, ahol akarok: ennek az a lényege, hogy gondolatban visszamegyünk egy múltbéli eseményhez, amikor nagyon boldogok voltunk és újraéljük, töltekezünk belőle. A harmadik a keresd a szép pillanatokat, amelynek során azt kell képzelnünk, hogy híres fotósok vagyunk és megbízást kaptunk, hogy fényképezzük le a világ boldog pillanatait, majd állítsunk össze belőlük egy fotósorozatot.