Home&Design

Így vágjuk a műanyag ablakpárkányt: a folyamat lépésről lépésre

Szerencsére amikor új házba költözünk vagy felújítjuk a meglévőt, nem feltétlenül kell minden apróság miatt szakembert hívnunk. Vannak olyan feladatok, amelyekkel mi magunk is boldogulunk, ilyen például a párkány vágása és felhelyezése is.

Ha te is egyetértesz ezzel, de még egy kicsit bizonytalan vagy a témát illetően, akkor tarts velünk egy rövidke cikk erejéig, amelyben most megmutatjuk neked, hogyan néz ki a munkafolyamat, lépésről lépésre!

Alapszabályok, amiket érdemes betartani

Mindenki tudja, mennyire hasznos párkány, hiszen számos kellemetlenségtől képes megkímélni minket. A Redőny Diszkont műanyag ablakpárkány kínálatában találhatunk nekünk való darabot, azonban ne felejtsük el, hogy a minőségi termék megléte nem minden, fontos, hogy jól rögzítsük azt!

De hogyan lássunk neki a munkának? A jó párkány könnyen beépíthető és formálható, így szerencsére nem lesz olyan nehéz dolgunk. A kültéri párkány ragasztással helyezhető fel, viszont arra figyelni kell, hogy 1 cm-es lejtést biztosítsunk számára. A beltéri változat esetében ez már nem olyan lényeges, mivel a házon belül nem kell elvezetnie a csapadékot.

Ahol a külső párkány a falhoz simul, ott szilikon tömítőanyagot ajánlott használni. Az a jó, ha a külső pereme 3 cm-rel lóg túl a fal síkjától. Természetesen a takaróléccel zárható le sikeresen a folyamat.

Hogyan és mivel vágjunk?

Általában valamennyi párkányt derékszögbe vágva küldenek ki nekünk, de ha nem teljesen egyenes a fal, akkor nekünk kell egy kicsit átalakítani. Lássuk, ilyenkor hogyan járhatunk el!

Rajzoljuk fel a megfelelő méretet a párkányra, majd vasfűrésszel vagy flexszel vágjuk a számunkra tetszőleges formára! Ha a flex mellett döntünk, akkor érdemes az 1 mm-es korongot használni.

Mondanunk sem kell, hogy a végzáróknak ugyanolyan méretűnek kell lennie, hogy illeszkedjen a párkányhoz. Az sem baj, hogy nem lett tökéletesen egyenes, mivel a végzáró jól eltakarja a hibákat.

Élet párkány nélkül

Ma már a párkány szinte nélkülözhetetlen kiegészítő. Amennyiben nem rendelkezünk vele, akkor a hó, az eső hamar tönkre teheti a falakat, mivel ilyenkor nincs, ami elvezesse a csapadékot. Az pedig plusz bosszúság és költség, ha javítani kell a ház szerkezetét.

A beltéri párkány, vagyis könyöklő ugyanakkor tárolóként is funkcionálhat, ahol könnyen elférnek, a könyvek, a gyertyák a virágok vagy a fűszernövények. Sőt, ha elég nagy és elég széles, akkor olvasósarkot is kialakíthatunk általa.

Napjainkban nagyon sokféle párkány közül választhatunk, de a műanyag és az alumínium változat a legelterjedtebb. Az szintén nagy előny, hogy sokféle színben beszerezhetjük őket, akár a beltéri, akár a kültéri darabokról is legyen szó.

A párkány felhelyezése, vágása tehát nem olyan bonyolult, csupán oda kell figyelni a részletekre.

Oldalak

Home&Design
Sztárok
Jane Austen legendás regényíró munkásságáért egy egész világ rajong, akad viszont néhány különösen érdekes részlet az életében, mely még a legnagyobb rajongókat is megdöbbentheti.
Lifestyle
A meseolvasás kapcsán az embernek gyakorta saját gyerekkori emlékei jutnak eszébe, amikor szülei, rokonai vagy ismerősei olvastak fel egy-egy csodaszép történetet neki. Kicsiként az átélt történet...
Home&Design
A divatbemutatókon megjelenő piros csillogástól a cseresznyés kóla hajtrendig, a vörös szín szilárdan beágyazódott mind a ruhatárunkba, mind az életünkbe. Nem meglepő tehát, hogy a következő terület...