Sokat rángatózik a szemed? Ezek a problémák állhatnak a háttérben!
Sokan találjuk szemben magunkat a jelenséggel, melyet szemünk tikkelése okoz. Ilyenkor a szem minden akarat vagy tudatos mozgatás ellenére elkezd magától rángatózni, mi pedig úgy érezzük, az egész világ minket bámul. A kellemetlen tünet miatt azonban nem kell aggódni, hiszen sokszor teljesen természetes jelenség.
Az alsó és felső szemhéjat érintő szemrángás
A szemhéjrángás akaratlan és ismétlődő összehúzódás, ami tulajdonképpen az orbicularis oculi izomzatot érinti, mely a szemet körülvevő izom. Ez szabályozza szemünk és a szemhéjunk mozgását, beleértve a pislogást és a szemhéj lecsukását is. A szemrángatózás vagy ahogy sokan hívjuk, a „tikkelés” az alsó és a felső szemhéjat is egyaránt érintheti, súlyossága pedig a gyenge, finom, alig észrevehető mozgásoktól egészen a zavaró görcsös összehúzódásokig terjedhet. A szemhéjrángás akkor fordul elő, ha a szemizom rostjai rendellenesen összehúzódnak, és mivel ez az izomréteg közvetlenül a szemünk alatt van, vékony bőrrel elfedve, akár egy másik személy is láthatja.
Nem is gondolnánk, milyen gyakori probléma a tikkelés, melynek intenzitása és időtartama egyénenként változó lehet. Vannak, akiknél néhány másodperc alatt vége a jelenségnek, míg másoknál akár órákig is tarthat a kellemetlenség, ami bár nem jár fájdalommal, mégis, olykor nagyon idegesítő tud lenni. Kíváncsi vagy, miért tikkel az ember szeme időnként?
Kattints a galériára!
A tökéletes smink egyik fő kérdése, mi illik a szemformádhoz.