Bár nappal szépen süt a nap, az éjszakák egyre hidegebbek, ezért ha nem vigyázol, könnyen megfázhatsz. Napközben elég a trikó-szoknya kombináció, de estére mindenképp készíts be egy harisnyát és pár melegebb kardigánt vagy akár egy kiskabátot is! Ha eddig nem voltál elég elővigyázatos, és megfáztál, akkor segítünk pár jó tippel a meghűléses megbetegedés ellen!
Csipkebogyótea
A megfázás egyik legjobb ellenszere a C-vitamin. Ha nem szereted a C-vitamin kapszulát, de nem bírod már a folyamatos torokfájást és orrfújást, akkor vegyél filteres csipkebogyó teát, forralj vizet és napi két-három alkalommal igyál meg belőle egy-egy bögrével. A csipkebogyó nagyon sok C-vitamint tartalmaz, és ha ízesítésként használsz egy pici citromot is, akkor garantáltan helyreállítod a vitaminháztartásodat!
Dunsztkötés
A gyulladt torok nemcsak belülről, hanem kívülről is kezelhető. Nedvesíts meg langyos vízzel egy kendőt, tekerd a nyakadra és egy másik, még száraz kendővel tekerd körbe a vizes borogatást. A második kendőt rögzítsd, hogy a borogatás biztosan a kezelt felületen maradjon. Egészen addig tartsd a nyakadon, amíg a borogatás fel nem melegszik, vagy száradásnak nem indul.
Garganizálás langyos-sós vízzel
A só tele van ásványi anyagokkal és tökéletesen tisztít. Ha langyos vízzel elkevered, és fogmosás után egy pár percig öblögetsz vele, akkor szemcséinek köszönhetően letakarítja a torkodon ragadt bacilusokat. Meglehetősen pénztárcakímélő és hatékony megoldás, csak arra figyelj oda, nehogy a torkodra fusson a meleg sós víz.
Méz és fokhagyma
Ha folyamatosan kapar a torkod, de már bevetted a létező összes torokfájás-csillapítót, és mégis úgy érzed, hogy nem történt semmi változás, akkor vedd elő a jó öreg macimézet, és egyél meg belőle egy evőkanállal! Ha bátor vagy, akkor fokhagymával is kezelheted a torkodat, hiszen a fokhagymának antibakteriális és immunerősítő hatása van! Ha önmagában nem tudod megenni a nyers fokhagymát, akkor készíts egy jó fokhagymás pirítóst és szépen apránként rágcsáld el!
Meleg sóval a fülfájás ellen
Sok betegnek nemcsak az orra és a torka fáj, hanem még a füle is. Ez legtöbbször akkor fordul elő, ha az ember fülről fázik meg, de az is lehet, hogy egyszerűen csak annyira beteg, hogy a nátha ráhúzódott a hallójáratokra is. Mikróban melegíts egy kis tálkába sót, majd egy fél pár, lehetőleg fehér pamutzokniba öntve szorítsd a füledre!