10 dolog, ami valójában nem is újrahasznosítható - ezeket hiába gyűjtöd külön
Az újrahasznosítás hatékonysága nagyban múlik azon, hogy helyesen szelektáljuk a hulladékot. Ha bizonytalan vagy, jobb, ha nem kockáztatsz, és a kérdéses hulladékot a kommunális gyűjtőbe helyezed, hogy ne tedd tönkre az újrahasznosítható anyagok feldolgozását.
Újrahasznosítás helyesen
Az elmúlt évtizedekben az újrahasznosítás egyre inkább a mindennapi életünk részévé vált. Egyre többen próbálunk tudatos döntéseket hozni a hulladékkezelés terén, legyen szó műanyag palackok szelektív gyűjtéséről, papírok újrafelhasználásáról vagy a fémhulladék szelektálásáról. Azonban sokan nincsenek tisztában azzal, hogy bizonyos dolgok, amelyekről azt gondoljuk, hogy újrahasznosíthatóak, valójában nem azok. A rossz helyre dobott hulladék nemcsak a szelektív hulladékgyűjtési rendszert terheli meg, de akár az egész folyamatot is tönkreteheti.
Az újrahasznosítási szabályok országonként, sőt, akár régiónként is eltérhetnek, de van néhány általános tévhit, ami szinte mindenhol fennáll. Ezért fontos, hogy tisztában legyünk azzal, mi kerülhet a szelektív hulladékgyűjtőbe és mi nem. Az alábbiakban összegyűjtöttünk 10 olyan dolgot, amelyet sokan tévesen újrahasznosíthatónak gondolnak, pedig valójában nem azok.
Leadfotó: 123RF