Olimpia utáni depressziótól szenved London
London sikeresen megrendezte az 2012-es Olimpiát, mely sok látogatót vonzott a brit fővárosba. Két hétig a főváros szurkolási lázban égett, és most, hogy az Olimpiának vége a legtöbben levertséggel, depresszióval küszködnek.
Posztolimpiai depresszió
2000-ben Sydney-i Olimpia után nevezték először posztolimpiai depressziónak, mivel a szurkolási lázat felváltotta a csendes mindennapok megszokott hangja. A Sydney-i játékok után megnőtt az antidepresszánsok fogyasztása, az ország termelékenysége is csökkent. A közösségi érzés elvesztése okozza ez a hirtelen kiüresedést.
17 napig hatalmas ünnepségek, felvonulások, szurkolás töltötte ki a londoniak életét, és most, hogy ez egyik pillanatról a másikra megszűnt, űr keletkezett mindennapjaikban. Remek házigazdák voltak, az Olimpia idegeneket, egymás számára ismeretlen embereket hozott össze.
Mit éreztünk az Olimpia alatt?
London légköre egészen megváltozott az ötkarikás játékok ideje alatt, mindenki barátságosabb volt a másikkal, kötődtek egymáshoz, összehozta őket az Olimpia. A hovatartozás, a közösségi érzés, a tömeg ereje az egyik legerősebb érzés, mely megindítja az embert. A szurkolás, az állandó párharcok lekötötték az emberek figyelmét, most hirtelen nincs ez a plusz, csak a munka és a mindennapok egyhangúsága maradt.
Végül elcsendesedik
A pszichológusok azt mondják, ez az átmeneti korszak gyorsan tovatűnik majd, és a levertség helyét átveszi majd az emlékezés, hogy mire képesek országaink sportolói.