Mitől lesz friss az agyunk? Íme, az agy legfontosabb tápanyagai
Biztosan tapasztaltuk, és gyakran tapasztaljuk magunkon és gyerekeinken, hogy hirtelen lecsökken a koncentráció és a figyelem, tanulási nehézségek jelentkeznek, túlságosan gyorsan kifáradunk, váratlanul megszédülünk. Természetesen ilyenkor azonnal gyógyszerekhez nyúlunk, és valóban a tüneteket átmenetileg kezeljük is. De mi van akkor, ha nem csupán a tüneteket szeretnénk kezelni?
Mennyit is tudunk az agyról?
A legmodernebb kutatási eredmények azt igazolják, hogy ugyan sok mindent tudunk az agyról, de valójában mégis inkább semmit. Ami viszont a kutatások során erősen háttérbe szorult, hogy az agyra úgy gondoljunk, mint olyan szervünkre, amelyet bizony megfelelően táplálni kell.
Ha az agy nem kapja meg tőlünk azokat az anyagokat, amelyekre neki szüksége van, akkor a következő problémákat észlelhetjük mind magunkon, mind gyerekeinken:
- csökken a koncentráció és a figyelem
- rosszabb az emlékezőképesség
- tanulási nehézségek lépnek fel
- hiperaktivitás, kifáradás észlelhető
- gyakori a szédülés, az ingerlékenység és hangulatingadozás
- indokolatlan agresszivitást tapasztalunk
- romlik a látás
- nem érezzük, ha szomjasak vagyunk
- gyakori vizelés lép fel
- szárazabb lesz a bőr
- korpásodik a haj
Tápláljuk az agyunkat!
A fenti tünetek többségét bizony nagyon gyakran az agy rosszul tápláltsága okozza, mindez pedig közvetlenül rontja a kommunikációs képességet, a tanulási képességet, a tudásszerző képességet, összességében a gondolkodási képességet (kognitív képesség). Ez komoly probléma, mert a kognitív képesség alapvetően határozza meg, mire vagyunk képesek az életben, illetve mire nem. Tehát nagyon Nem mindegy, mivel és hogyan tápláljuk az agyunkat!