Problémák az összeköltözés után? Így oldhatot meg őket
Egy pár életében rendkívül nagy lépés az, amikor úgy döntenek, hogy ezentúl egymással szeretnének élni. Az összeköltözés csodás dolog lehet, eleinte. Aztán idővel eljönnek a másik fél rejtett hibái, és néha-néha mi magunk is elvetjük a sulykot. És hogy mit lehet tenni, hogy hosszú távon is működjön a békés együttélés? Erre kínálunk néhány ötletet!
Enyém - Tiéd
Talán a leginkább érzékelhető dolog a tulajdonlás témaköre. A legszembetűnőbb kérdés itt, maga a hely birtoklása. Ha közösen vásárlunk, vagy bérlünk egy lakást, akkor ezzel nem lehet probléma. Ha viszont egyik fél odaköltözik a másikhoz, adódhat ebből némi feszültség. A legfontosabb, hogy a tulajdonos fogadja be a kedvesét, és ne bánjon kívülállóként vele. Ne éreztesse vele azt, hogy ő van otthon, a másik pedig csupán odaköltözött. Legyenek egyenrangú felek. Ez ugyanúgy a tárgyak birtoklásánál is fontos. Ha mondjuk, az egyik félnek van tévéje, akkor innentől fogva az egy közös tévé lesz. Nem azt kell benne nézni, amit a tévé eredeti tulajdonosa akar, lévén, hogy „az az övé”. Nem. A legfontosabb dolog, amit egy összeköltözés után el kell fogadnunk az, hogy minden, amit a közös otthonunkba viszünk, vagy veszünk, immár a közös tulajdonunkat képezi.
Közös kassza - Külön kassza
A másik alapvető problémát a pénz okozhatja, és okozza is a legtöbb esetben. Sajnos ritkán fordul olyan elő, hogy mindkét fél ugyanannyit keres, az meg még ritkábban, hogy elég is a fizetésük mindenre. Ha nem tartozunk a kirívó esetek közé, akkor bizony gondot okozhatnak a puszta hétköznapi költekezések is, azaz, a „ki mit fizessen” dolog. Ha együtt élünk valakivel, a rezsit, a lakbért, és az egyéb kiadásokat (élelmiszer, tisztálkodási szerek, tisztítószerek, stb.) mindent közösen illik fizetni. Ez lenne az ideális. Amikor azonban az egyik fél fizetése, szinte teljes mértékben erre menne el, anyagilag kiszolgáltatott helyzetbe kerülhet. Ez pedig a kapcsolatot is megmérgezheti. A legideálisabb ilyenkor, ha a fizetésünk arányainak megfelelően osztjuk fel egymás között az anyagiakat. Így a jut is, marad is esetével találkozhatunk, valamint egy csomó kellemetlenségtől megóvhatjuk magunkat.
Együtt - Külön
Ha két ember egy párt alkot, és már együtt is élnek, az nem jelenti feltétlenül azt, hogy a napjaik mind a 24 óráját egymással kellene tölteniük. A túl sok együtt töltött idő ugyanolyan ártalmas lehet, mint a túl kevés. Ha úgy érezzük, magányra vágyunk, beszéljük meg ezt a kedvesünkkel. Ne vonuljunk félre csöndben, mert azt gondolhatja, valamivel megbántott bennünket. A legjobb, ha tisztázzuk, hogy időnként szükségünk van némi egyedüllétre. Ilyenkor vehetünk egy forró fürdőt, olvashatunk, zenét hallgathatunk, sétálhatunk, vagy csinálhatunk bármi mást, ami kikapcsol minket. Bizonyára szerelmünknek is jól jön majd az a kis idő egyedül. Ha másnem azért, hogy legyen lehetőség arra, hogy hiányozzunk neki.