Esküvői zenék: bevonuló, aláíró, gyűrűhúzó - nincs vége a listának!
Az esküvői zene hol meghatározó, hol aláfestő, hol pedig teljesen érdektelen. Ember (illetve menyasszony) legyen a talpán, aki könnyedén tud választani a sokféle lehetőség közül. Ismerd meg az egyes esküvői zenék jelentőségét és hallgasd meg a bevonuló zene, aláíró zene, gyűrűhúzó zene, stb. példáit!
Fontos pillanatok zenéi az esküvőn - a nagy dilemma
Vegyük is végig gyorsan, hogy mire kell zenét választani, és melyek ezek közül a dominánsak és melyek a kevésbbé fontosak.
Szertartás zenék
A templomi szertartásoknál viszonylag szűk skálán mozgunk, hiszen a templomi esküvői zenék tára nem túl széles. Biztosan segít az eskető pap vagy lelkész ebben, de nagyjából két zene lesz, amiben döntenetek kell: a bevonuló zene és a kivonuló.
A polgári szertartás zenéi ennél valamivel összetettebbek. Ott a menyasszony bevonuló zenéje, az aláírások alatt felcsenülő háttérzene, a gyertyagyújtás és/vagy homoköntés zenéje, a csók pillanatában felcsendülő vidám (harsány) zene, a szülőköszöntő zenéje és végül a kivonulás vagy zárózene lesz a kérdés.
Ezek közül a bevonulási zenét érdemes úgy kiválasztani, hogy legyen számotokra jelentése, mert ekkor mindenki figyel.
Néhány ötlet bevonuló zenének:
- Johann Pachelbel, “Canon in D”
- Johann Sebastian Bach, “Air on the G String”
- Wolfgang Amadeus Mozart, “Andante”
Az aláíráshoz, homok szertartáshoz vagy gyűrűhúzáshoz valamilyen nem domináns, háttérben felcsendülő zene célcszerű, hiszen ekkor még szólítgatja a feleket a szertartásvezető vagy beszédet is mond.
Néhány ötlet aláíró zenének, homok szertartáshoz vagy gyűrűhúzáshoz:
A szülőköszöntés nem szükségszerűen sírás-rívás, de mindenesetre érzelmekkel teli. Ezért érdemes amíg odaléptek a szüleitekhez valamilyen ehhez illeszkedő zenét választanotok.
Néhány ötlet szülőköszöntő zenének:
- Úgy szeretném meghálálni - Tabáni István változata
- Emberek - Mama
- Somewhere Over the Rainbow - Judy Garland