A körömfestés története
A körömfestés ma már teljesen természetes kiegészítője a mindennapjainknak, ha szépségápolásról van szó, persze ez nem volt mindig így! Az idők során folyamatosan változott, hogy melyik társadalmi réteg kiváltsága volt. Gondoltátok volna, hogy ilyen messzire nyúlik vissza a körömfestés történelme?
I. e. 5000 - I. e. 600
Bár a körömfestés eredetét homály fedi, a legtöbb forrás szerint az indiai nők kezdték ezt a gyakorlatot, mégpedig úgy, hogy az ujjaik végét hennával festették be. Kínában gumiarábikum, zselatin, méhviasz, növényi színezék és tojásfehérje keverékéből alkottak lakkot. Összepréselt orchidea és rózsaszirom segítségével állították elő a rózsaszín és piros árnyalatokat, de a keveréket órákig fent kellett hagyni a körmön, hogy megfelelő pigmentáltság alakuljon ki. A Chou-dinasztia uralkodása alatt a kínai arisztokrácia arany, illetve ezüst körömvédőt hordott, melyek jómódúságukat hirdették.
0 - 1920
Ezt követően a manikűr viszonylag hosszú ideig feledésbe merült, az egyetlen színfoltot ebben a hosszú időszakban az inkák jelentették, akik a XV. században bonyolult sas mintázattal ékesítették a körmeiket. A viktoriánus korszakban felkapott lett a körömápolás, amikor is olajjal és zergebőrrel kezelték a körmöket. Az etikett megkívánta, hogy a hölgyek citromlével vagy ecettel világosítsák a körmök végét. A húszas években tisztességtelen nőszemélynek számítottak azok, akik a körömfestést gyakorolták, ennek ellenére a vörös szín és a holdmanikűr volt divatban.