Kihagyhatatlan látnivalók Sopronban
A leghűségesebb város becenevet viselő Sopron számos látnivalóval, nyáron pedig a híres VOLT fesztivállal várja a turistákat. Ha a városban járunk, akkor feltétlenül tekintsük meg a következő nevezetességeket.
Tűztorony
Sopron egyik fő jelképe a Tűztorony, mely gótikus, reneszánsz és barokk stílusjegyeket egyaránt felvonultat. Az Árpád-korból származó torony számos szerepet betöltött már az évek során, innen figyelték, hogy van-e tűz a városban, valamint itt jelezték az embereknek, ha borszállítmány érkezett.
Napjainkban viszont már csak közkedvelt turistalátványosság. Ha a városban járunk, mindenképp megér egy látogatást a Tűztorony, nem csupán azért, mert egy szépen megmunkált épület, hanem mert innen káprázatos kilátás nyílik a gyönyörű városra.
Bánfalvi karmelita kolostor
Sopron Kertváros negyedében egy dombon található a körülbelül 500 éves karmelita kolostor, mely eredetileg pálos kolostor volt. Az elmúlt évszázadok alatt töltött már be kórház és szociális otthon szerepet is. Az épületet nemrégiben felújították és ismételten új szerepet osztottak rá.
Napjainkban elvonulási, oktatási és meditációs központként üzemel, mely számos programmal és tréninggel várja a látogatókat, például stresszoldás, maja program vagy önismereti meditáció. A kolostor felújítása jól sikerült, megőrizték az épület eredeti formáját, a belső térben azonban a változás azonnal szembetűnik azoknak, akik néhány éve már jártak itt.
Kecske-templom
A Fő téren található Kecske-templom nevét a tornyot díszítő kecske miatt kapta. Az állat még számos helyen megjelenik a templomban, egyebek között a címeren, ez annak köszönhető, hogy az építtető címerállata a kecske volt. Az épületet a kettősség jellemzi, az egyszerű és a díszített elemek váltogatják egymást, de megtalálható a torz és a szép ütköztetése is.
A kettősség elsősorban a két szószéknél jelenik meg. Az egyik szószék ugyanis szobrokkal és domborművekkel díszített, míg a másik egyszerű - igaz, eszmei értéke a második szószéknek a nagyobb. A templomot ékesítő freskók és faragványok igazi mesterműnek számítanak, melyek hosszú idő óta nyűgözik le az ide látogatókat.
Fabricius-ház
A Fő tér másik jellegzetes épülete a Kecske-templom mellett a gótika és barokk stílusjegyeit magán viselő Fabricius-ház. Mostani formáját a XVII. századi átépítéskor nyerte el. Valaha lakóházként, egyház épületként, napjainkban pedig a Soproni Múzeum részeként üzemel. Jelenleg több kiállítás van a múzeumban, például Római Kori Kőtár és régészeti kiállítás.