Tíz éve nem bontotta le a karácsonyfáját Zalatnay Sarolta
![](https://www.femcafe.hu/sites/default/files/styles/story_hero/public/images2017/cikkek/zalatnaysarolta_fb_lead.png?itok=eCVKmvc4)
Az énekesnő körülbelül tíz éve nem szabadult meg műfenyőjétől, mely szinte lakása állandó dekorációjává avanzsált.
Ha elmúlik karácsony, a fa akkor is marad
Ahány ember, annyi karácsonyi rituálé: bár az eseményt övező ősi szokások-hagyományok a nagy többség számára irányadónak bizonyulnak, mégsincs egységes recept arra vonatkozólag, ki hogyan, milyen egyedi szertartásokkal, berögzült gyakorlatokkal, praktikákkal bonyolítja a keresztény kultúrkör második legnagyobb ünnepét. Van, aki képtelen megvárni a szentestét, és már jóval korábban feldíszíti saját fenyőfáját, s ilyenkor nem pusztán azt élvezi, hogy - az ünnep közeledtével - a lelke is díszbe öltözik, hanem rendszerint kiéli leleményességét, kreativitását is. Természetesen az sem ritka, hogy a karácsonyfa az ünnep elmúltával is a nagyszoba ékítménye marad, hiszen tulajdonosának sem kedve, sem energiája nincs ahhoz, hogy megváljon tőle - egyes extrém esetekben még az is előfordulhat, hogy ugyanaz a fenyő több ünnep alkalmával is betölti ugyanazt a funkciót.
Érdekesség, hogy ez utóbbi rituálét nem pusztán egyszerű átlagemberek hajlamosak követni, de olykor-olykor még a legismertebb, legnagyobb sztárok is a hívéül szegődnek. A 73 éves magyar énekesnő, a legendás Zalatnay Sarolta a TV2 Mokka című műsorában arról beszélt, hogy a karácsonyfa bizony nála is a nappali állandó dekorációja - immár tíz éve!
Lapozz, cikkünk folytatódik!
Oldalak
![](https://www.femcafe.hu/sites/default/files/images/123rf_szerelemi_horoszkop_video_boritokep_2025.jpg)