Vasvári Vivien teljesen más életet képzelt el magának kislányként
A modell és reality-show szereplő a közelmúltban adta ki első könyvét a sokatmondó Hiba címmel. A Luxus Viviként megismert kétgyerekes édesanya éppen a 30. születésnapja köré időzítette a megjelenést, ennek kapcsán kérdeztük őt. Interjú.
Luxus Vivi a hibáiról vall
Vasvári Vivien látszólag tökéletes életet él: van két gyönyörű, egészséges gyereke, ráadásul ő maga is feltűnő szépség, aki fantasztikus helyekre utazik, mesés holmikat engedhet meg magának, ráadásul a közelmúltban már magánélete is rendeződött. A harmóniáért azonban keményen meg kellett küzdenie, számos próbatételt gördített elé a sors, a nehéz helyzetekben hozott döntései pedig időről-időre formálták személyiségét. Most, 30 éves korában eljutott arra a pontra, amikor úgy döntött, ideje visszatekinteni az eddigi életére és sorra vette azokat a történéseket, mélypontokat vagy éppen sikereket, amelyek elkísérték őt az elmúlt három évtizedben.
A kötet kapcsán a Femcafe.hu arról kérdezte az újdonsült szerzőt, miért tért el a gondosan épített sportkarrierjétől egy egészen másik útra, hogyan tanult meg uralkodni a sokszor túláradó érzelmein és mi ébresztette rá arra, hogy élményanyagait könyv alakba sűrítse.
Szép, kerek születésnapot ünnepelsz 2020-ban. Kislány korodban hogyan képzelted el magad 30 évesen? Sikerült minden gyerekkori álmodat valóra váltani?
Visszahúzódó kislány voltam, fogszabályzóval és telis-tele önbizalomhiánnyal, így akkor még nehezen tudtam elképzelni, hogy az leszek 30 éves koromra, aki ma vagyok. Ugyanakkor mindig nagyon erős volt a hitem saját magamban és abban, hogy bármire képes vagyok, amire elszánom magam, még ha az sok erőt, kitartást és változást is igényel. Sokáig azt volt a cél, hogy profi sportoló legyek, évekig készültem erre, és azt gondoltam, hogy ez 30 évesen sem lesz másképp. Aztán az élet máshogy hozta, de egy pillanatig nem bánom.
A harmadik X-en kívül az első könyved megjelenéséhez is gratulálunk. Hogyan jött az ötlet, hogy írj egy saját vallomást?
Minden kerek szám vízválasztó az ember életében, visszatekintünk, összegzünk, levonjuk a tanulságokat és a tapasztalatokat az elmúlt évekből, és ezek tudatában vágunk bele a következő időszakba. De függetlenül a 30-tól: nem titok, hogy nehéz időszakon mentem keresztül. Férjhez mentem, ismét anya lettem, aztán a házasságomnak nagyon hamar vége szakadt. Újra talpra kellett állnom, immáron két gyerekkel, ami nem volt könnyű. De rengeteget tanultam, és egy sokkal erősebb és nőként is kiteljesedettebb Vivi született ezekből a nehézségekből. Ez adta a könyv apropóját is.
Úgy fogalmazol, hogy az utóbbi években új Vivi született. Milyen voltál régebben? Ha visszamehetnél az időben, mikor és hogyan lépnél közbe, hogy elkerüld a ballépéseket?
A könyvemben írtam arról, hogy mennyire hirtelen természetű voltam régen. Nyilván ez nem egy olyan dolog, amit az ember gyökerestül ki tud irtani az életéből, de rengeteget változtam. Például megtanultam odamenni a másikhoz és beismerni, ha tévedtem, vagy megtanultam türtőztetni magam olyan helyzetekben, amikre meggondolatlanul reagálnék. Ez nem jelenti azt, hogy most minden helyzetben tökéletesen viselkedek, de szerintem nem is ez a lényeg. Egy dolgot érdemes szem előtt tartani: tudd, hogy miben kell fejlődnöd és törekedj arra, hogy egyre jobb legyél benne. Nem tudhatom, hogyha visszamennék az időben és magamra szólnék, hogy » Ne csináld! «, majd ennek hatására másképp cselekednék, akkor most hol tartana az életem. Nem lennék ez, aki vagyok a ballépéseim nélkül.
Beszédes címet kapott a kötet. Milyen eseményeket, történéseket tartasz számon az életedben hibaként?
Mindannyian követünk el hibákat. Én is ugyanúgy, de igyekszem tanulni belőlük és bölcsebben menni tovább. Összességében azt gondolom, hogy bármit teszünk, nem követünk el valódi hibát, mert minden egyes döntésünk és velünk megtörtént esemény minket épít és gazdagít. Nyilván vannak olyan döntéseim, amikkel kapcsolatban - ha most kellene döntenem - máshogyan döntenék. De a “bárcsak másként tettem volna” mondatnak mégsem látom igazán értelmét. Azt gondolom, hogy bárhogy is alakul, bárhogy is döntünk: mindig, mindenből tanulunk. Ezekből szerintem fejlődni érdemes. Ugyanakkor, ha a saját megélésemmel, tapasztalatommal akár csak egy emberen is tudok segíteni - például elkerülni egy lehetséges rossz fordulatot az életében -, akkor nekem már megérte megírni a könyvet.
Rengeteg fiatal lány követi az életedet, akik épp olyan problémákkal, szívügyek okozta nehézségekkel küzdenek, mint te. Számodra mi a legfontosabb, amit már megtanultál a szerelemről, párkapcsolatról?
A párkapcsolat és a szerelem témája kiemelt szerepet kapott a könyvemben is, sokat írok erről, nem véletlenül. Más egy gyerekszerelem, másként értelmezzük a párkapcsolat szót a húszas éveinkben, megint más dolgokat tanulunk akkor, amikor valakivel össze is költözünk, nem beszélve a házasságról és a gyerekvállalásról. Fontos azt is megemlíteni, hogy válás után, egyedülálló anyaként is más nehézségekkel kell megküzdeni egy új szerelemben. Jó, ha ezekről tudunk beszélni, kortól függetlenül, de fiatalokhoz a legfontosabb szólni. Számomra az egyik legnagyobb tanulság az, hogy nem várhatjuk mástól, hogy boldoggá tegyen minket. Ha mi nem tesszük magunkat azzá, akkor más sem fog tudni.
A közelmúltban a Feleségek luxuskivitelben másik főszereplője, Yvonne is kiadott egy saját könyvet. Ahogyan az ő könyve, a tiéd is egyfajta kapaszkodó lehet az olvasóknak. Szerinted ennyire eltévedtek a mai nők, lányok?
Rengeteget tanultam mások történeteiből, és ez inspirált a könyv megírására is: hogy segítsek. Az inspirációm pedig pont a saját követőtáborom volt. Sok fiatal követőm van és a kommentjeikből és az üzeneteikből arra a következtetésre jutottam, hogy tele vannak megválaszolatlan kérdésekkel és bizonytalansággal az élet különböző területein. Azt gondolom, hogy a követőink számával a felelősségünk is egyre nagyobb. Csak arról tudok mesélni és tapasztalatot megosztani, amit én eddig megéltem. Ezzel szeretnék másokat is támogatni.
Mi az a fő gondolat, ami szerint te neveled a kislányodat az életre, hogy ügyesen boldogulhasson majd az életben az olyan helyzetekben, amikor nem tudsz mellette lenni?
Hit, hála, kitartás és tisztelet. Ezeket tartom az életemben elsődleges alapvető értékeknek, és a legfontosabb dolgoknak a boldoguláshoz, egyértelmű, hogy ezekre is tanítom mindkét gyerekemet. A Hibát a legjobb érzéssel adnám a kezükbe, mint egyfajta kézikönyvet, az ott leírt elvek mentén igyekszem őket nevelni a mindennapokban.
Milyen visszajelzéseket kaptál a könyvvel kapcsolatban?
Rég kaptam ennyi fantasztikus és kedves üzenetet, mint a könyv megjelenése óta. Voltak többen, akik azt írták, hogy eddig nem szerettek olvasni, de ezt a könyvet nem tudták letenni. Hála és boldogság az, ami most bennem van, úgy érzem közelebbi kapcsolatba tudtam kerülni ezzel azokhoz, akik követnek engem. Igazából beigazolódott, hogy tényleg értéket tudtam teremteni mások életében azzal, hogy leírtam bizonyos témákkal kapcsolatban a gondolataimat a célok fontosságától kezdve, a párkapcsolatokon át a pénzügyekig.
Tervezel-e még a jövőben könyvet kiadni? Hogyan élted meg az írást, mint alkotói folyamatot?
Abszolút. Amíg a Hiba szerintem egy szerethető, olvasmányos kézikönyv az élet számtalan területéről hozott tapasztalatommal és gondolatommal, addig tervben van egy olyan könyv is, ami kifejezetten életrajzi. Szeretném megosztani a történetemet, az érzéseimet, vagyis mindent, amin keresztülmentem. Számtalan dolgot lehetett és lehet most is olvasni vagy hallani rólam, úgy viszont még soha nem, ahogy az a könyvben megjelenik majd. De ez még a jövő zenéje és meglepetése.
A közkedvelt műsorvezetővel Yvonne Dederick könyvbemutatóján beszélgettünk, ahol a pályaválasztás, siker és az újratervezés fontosságáról kérdeztük.