Lifestyle

Megdőlt a rekord: mostantól ő a világ legmagasabb nője

Bőven kétméter felett van a rekordtartó hölgy, aki egy genetikai betegség miatt nőtt ilyen nagyra.

Török fiatal a világ legmagasabb nője

Mostantól Rumeysa Gelgi a világ legmagasabb nője: a 24 éves török nő 215 centiméteres magasságával az új csúcstartó – írta meg a 24.hu a Guinness Rekordok Könyve honlapján található bejelentés alapján.

Gelgi egy rendkívül ritka genetikai betegségben szenved, rajta kívül nagyjából 50 ember él hasonló rendellenességgel az egész világon. A Weaver-szindróma jellemzője, hogy már születés előtt rendellenes növekedésnek indul a szervezet, és ez az elváltozás egész gyermek- és fiatalkorban folytatódik. A huszonéves lány a betegség miatt napjai nagy részét kerekesszékben tölti, csak rövid ideig tud közlekedni, azt is csak járókeret segítségével. Szabadidejében szeret úszni és étterembe járni.

Rumeysa 2014-ben, 18 évesen már egyszer Guinness-rekorder lett, ekkor ő volt a világon a legmagasabb tinédzser lány. Családja akkor és most is nagyon büszke volt rá, hogy bekerült a rekordok könyvébe.

Elmondása szerint az emberek megbámulják az utcán, de általában kedvesek és segítőkészek vele, amikor először találkoznak. Gelgi meggyőződése, hogy minden hátrányból előnyt lehet kovácsolni, ezért önmagunk elfogadását tartja a legfontosabbnak. „Légy tisztában a lehetőségeiddel, és hozd ki magadból a legtöbbet” – tanácsolja.

Ami a legmagasabb férfit illeti, ebben a kategóriában a Rekordok Könyve szerint jelenleg egy szintén török állampolgár, a 251 centiméteres Sultan Kösen a csúcstartó.

Csak az A, E, L és X betűk kombinációinak keresztelték el a gyerekeiket. Vajon a 12. baby milyen nevet kap?

Leadfotó: 123rf

Oldalak

Video Erre ügyelj, ha ülőmunkát végzel
Video Player is loading.
Current Time 0:00
Duration -:-
Loaded: 0%
Stream Type LIVE
Remaining Time 0:00
 
1x
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • captions and subtitles off, selected
      Hirdetés
      Lifestyle
      Fashion&Beauty
      Ennek a vintage stílusú frufrunak a modern változata finom, légies hatást kelt, ami tökéletes választás lehet egy romantikus, mégis elegáns megjelenéshez.
      Sztárok
      Nagyon megosztja az embereket a kérdés, hogy mit gondolnak igazából a halál utáni életről. Vágó István például nagyon nem hitt benne, de Köllő Babett pont ellenkezőleg van ezzel.
      Lifestyle
      Vannak interneten rémtörténetek, hogy drogokat csempésznek bele a nők italába, viszont ezzel az a baj, hogy a többsége igaz. Most is megtörtént, majd az italok után jött az erőszak.
      Sztárok
      Sárközi Ákos nyert az Év Gasztroarca kategóriában a 2025-ös InStyle MEN of the Year gálán - a sztárséffel és festőművész feleségével, Évával a helyszínen készítettünk interjút.
      Egészség
      Gondoltad volna, hogy van egy olyan ital, amely nem tartalmaz koffeint, mégis rendkívül frissítő hatással bír, ha reggelente fogyasztod? Nos, cikkünkből most megtudhatod, mely ital ad energialöketet...
      Sztárok
      A Buckingham-palota közleményéből kiderül, hogy III. Károly a rákkezelése miatt tartózkodott az egészségügyi intézményben, ahol végül rövid megfigyelésre szorult.