Tízmilliószoros nap, amikor csoda történhet - Elmondjuk, mit kell tenned
Július 27. - az év harmadik tízmilliószoros napja.
Tízmilliószoros nap van!
Elérkeztünk az év harmadik tízmilliószoros napjához, amikor valóban igazoltan várhatunk a csodákra. De mi is az a tízmilliószoros nap?
A hagyománya a tibeti kultúrában gyökerezik. Az ottani „hiedelmek” szerint évente négy sorsfordító nap van, az első holdhónap 15., a negyedik holdhónap 15., a hatodik holdhónap 4. és a kilencedik holdhónap 22. napja. Ezek a „nagy” Buddha napok, amik a legjelentősebb buddhista vallási ünnepekhez kapcsolódnak. Ilyenkor emlékeznek meg Shakyamuni Buddha életének legfontosabb állomásairól, vagyis a következőkről:
- Buddha csodatévő cselekedeteket mutatott be a híveinek, hogy erősítse a hitüket.
- Buddha megvilágosodott.
- Buddha először forgatta meg a Dharma kerekét – ekkor hangzik el az első szentbeszéde, a Négy Nemes Igazság tanítása.
- Buddha a mennybe ment, hogy az isteneket tanítsa, valamint, hogy édesanyjának meghálálja, hogy hozzásegítette őt a szamszárából való szabaduláshoz.
Miért olyan fontos ez a dátum?
Nem véletlenül kapták ennyire fel az utóbbi években a tízmilliószoros napokat. A hagyományok szerint ilyenkor a gondolatnak teremtő ereje van és a vonzás törvénye érvényesül, vagyis a jó a jót, a rossz a rosszat vonzza. Ha pozitív dolgokat szugerálunk, akkor azok tízmilliószoros erővel fognak hatni és teljesülni, de ugyanez a helyzet a negatív gondolatokkal is. Ezért kérünk arra, hogy legalább erre a 24 órára felejtsd el, mit rontottál el az életben, milyen szörnyűségek történtek veled, és inkább arra koncentrálj, mivel tudod javítani a sorsodat.