Végre valami, ami tényleg nekünk szól! Ezt kérd ajándékba nőnapra a párodtól!
Talán mindnyájunknak ismerős az a szituáció, amikor összecsapnak a fejünk felett a hullámok, és úgy érezzük, nem vagyunk urai a helyzetnek. Sőt! Saját életünknek nem mi vagyunk a főszereplői, csak sodródunk az árral. Az irányítás mátrixa rég kiesett a kezünkből, és nem látjuk a kiutat… (x)
Nekünk is kell valaki?
Ha zsákutcába jutottunk, néha sokkal könnyebb nem a saját problémáinkkal foglalkozni. Ilyenkor általában égünk a vágytól, hogy megoldhassuk a hozzánk közel álló - vagy nem is annyira közel álló, mint gondoljuk - személyek életét. Valahogy az sokkal könnyebb… Kívülről látni és megoldást találni egy másik ember gondjaira. De mi lesz akkor a mi életünkkel? Nekünk is kell valaki?
Hasonló helyzetekről, és három hétköznapi nő nem mindennapi csapdákkal teli életéről szól az a darab is, ami a Határon Túli Magyar Színházak Szemléje keretében látogat el a Thália Színházba.
Káosz
Finn nők az idegösszeomlás szélén. Sofia, Emmi és Júlia. Három habitus, három válasz az élet kihívásaira, három zsákutca. A gátlásos tanítónő, a gyakorlatias újságírónő és a saját érzelmeit is nehezen kordában tartó pszichoterapeuta. Mindegyiküknek valahol elakadt az élete. Szeretetre vágynak, sikerre, boldog, gondtalan életre, s valahogy minden félresikerül. A három nő időről időre találkozik, hogy megvitassák életüket, kibeszéljék gondjaikat és a bajban támogassák egymást…
Mika Myllyaho kortárs finn drámaíró Káosz című groteszk komédiája valós problémákról beszél, erőteljes színházi formában. Hősnői itt és most, a jelenben vergődnek a szürke hétköznapok hálójában, néha lázadva súlyos terheik ellen.
Pont olyan nők, mint akik mi is vagyunk, vagy akikkel számtalanszor találkoztunk már a hentesnél, a fodrásznál, egy orvosi rendelőben vagy az utcán. És vajon tudunk segíteni egymáson? Vagy néha elég az is, ha csak kibeszélhetjük magunkból azt, ami bánt?