Feleségül ment szerelméhez a japán hercegnő, ezért le kellett mondania a rangjáról
Régóta sejteni lehetett, hogy ez bekövetkezik, néhányan mégis az utcára vonultak tüntetni a frigy ellen.
A tiltakozások ellenére hozzáment
Korábban már a Femcafén is beszámoltunk Mako japán hercegnő helyzetéről, aki az igaz szerelmet választotta a fényűző élet helyett. Akihito uralkodó unokája, Naruhito japán császár 30 éves unokahúga egy közemberbe szeretett bele főiskolai tanulmányai alatt. A hercegnő és a civil Komuro Kei 2017-ben jegyezték el egymást, az esküvőre azonban csak most került sor. A sok nehezítő tényező között volt például, hogy pár éve a vőlegény családjában pénzügyi problémák keletkeztek, de a frigy a közvéleményt is alaposan megosztotta.
Végre valahára megtartották a menyegzőt, Mako hercegnő feleségül ment egyetemi szerelméhez, ezáltal pedig végleg elveszítette uralkodói státuszát – írta meg a 24.hu a BBC közlése alapján. A japán törvények kimondják, hogy a császári család női tagjai elveszítik státuszukat, ha „közemberrel” kötnek házasságot, míg a férfi tagok nem. Az uralkodói esküvők szokásos szertartásának elemei ennek megfelelően kimaradtak a ceremóniából, az ara pedig arról a fizetségről is lemondott, ami ilyenkor, az uralkodói családból való távozáskor jár a hercegnőknek. Mako hercegnő az első női tagja a japán császári családnak, aki az uralkodói ceremóniát és a járandóságot is visszautasította.
A pár a házasságkötés után várhatóan az Egyesült Államokba költözik, ahol Komuro ügyvédként dolgozik majd. A költözés miatt sokan párhuzamot vontak a brit királyi családban lezajlott eseményekkel, és az ifjú pár megkapta a „Japán Harryje és Meghanja” becenevet. Az amúgy is régóta a támadások kereszttüzében álló Komuro legutóbb azzal akasztotta ki a japán közvéleményt, hogy lófarokba kötötte a haját, ami a férfiaknál szokatlan viseletnek számít az országban.
Az esküvő előtti sajtótájékoztatón Mako hercegnő bocsánatot kért, amiért kellemetlenségeket okozott a népének a párválasztásával, de elmondta, hogy számára Kei pótolhatatlan, így a házasság egy szükséges döntés volt. A rangjáról lemondó hercegnő magánéleti döntését azonban annyira nem hagyja nyugodni a japánok egy részét, hogy kedden kisebb tömeg vonult Tokió utcáira az esküvő ellen tüntetni.
Egy anya és kamasz fia találtak rá arra az évszázados titkokat rejtő levélre, amely egy könnyfakasztó történet bizonyítéka.