5 gyógynövény meghűlésre
Az ősz beköszöntével egyre gyakrabban kell számolnunk a felső légutat érintő panaszokkal. Teaként fogyasztva, illóolajként párologtatva vagy cukorkaként szopogatva azonban az alábbi 5 gyógynövény hamar enyhíti a tüneteket.
Zsálya
A torok- és gégegyulladás, rekedtség egyik legjobb ellenszere, mivel gyulladásgátló, fertőtlenítő és baktériumölő hatású. Adj egy csészényi forró vízhez 2 kávéskanálnyi szárított zsályalevelet, majd hagyd állni 10 percig. A langyos főzetet szűrd le, majd gargarizálj vele óránként.Teaként is fogyaszthatod, de napi 3 csészénél ne fogyassz nagyobb mennyiséget! Illóolajként párologtatva is hatásos.
Eukaliptusz
Antiszeptikus, nyákoldó és köptető hatású az eukaliptusz, melyet hörghurut ellen érdemes teaként fogyasztani. Csészénként 1 teáskanál eukaliptuszt önts le forró vízzel és 10 perc múlva szűrd le. Köhögés esetén érdemes a tinktúráját bevetni, torokfájás esetén pedig cukorkaként szopogatni. Az eukaliptusszal gőzölhetsz is, sőt illóolajként párologtatva az össze légúti betegség ellen bevetheted.
Bodza
Izzasztó hatása miatt főleg a láz leküzdésében segíthet, de enyhíti az influenza tüneteit is és a hurutos panaszokat. Csészénként 2 teáskanálnyi bodzavirágot önts le forrásban lévő vízzel, majd 5 perc múlva szűrd le.
Hársfavirág
Köptető, nyákoldó hatású és serkenti az immunrendszer működését. Köhögés, torokgyulladás, hörghurutos panaszok és nátha ellen is kiváló. Két teáskanálnyi szárított hársfavirágot forrázz le 3 dl vízzel, majd 10 perc után szűrd le. Láz esetén különösen ajánlott fogyasztása, hisz erőteljes izzasztó hatással rendelkezik.
Csipkebogyó
A citromnál tízszer több C-vitamint tartalmaz, ezért remek immunerősítő. Megelőzésképpen is érdemes fogyasztani, de a tünetek enyhítése érdekében is bevethető. Szórj 2 teáskanálnyi összetört csipkebogyót fél liter forrásban lévő vízbe, majd főzd 10 percig.