Fényűző minta, előkelő történelemmel: újra divat a moaré a lakberendezésben
Míg régen a királyi családokat öltöztették belőle, ma már a falainkat díszíti ez az elegáns anyag, amely a divatban és a lakberendezésben egyaránt reneszánszát éli.
Moaré
Általánosságban a moaré kifejezés inkább a mintázatra vonatkozik, mintsem az anyagra. Egy olyan hullámos, szinte vízjelre emlékeztető mintáról van szó, amelyet egy kompressziót és hőt ötvöző eljárással hoztak létre a 17. században. Bár történelmileg selyemhez használták, a hatást olyan anyagokkal is elérik, mint a műselyem, a poliészter, a pamut és a gyapjú. A csillogó minta hullámosnak tűnhet, mint a víz, de faux bois (fa erezet) mintát is felvehet. A mintától vagy az anyag színétől függetlenül az eredmény egy vegyes fényes és matt hatás, amely vizuálisan lenyűgöző.
Kezdetben a kiváltságosak szövete volt: Viktória királynő szürke, antik moaré ruhákat viselt , George Washington elnök pedig még egy türkiz moaré szalagot is magára öltött , amelyet ma a Harvard Peabody Múzeumban őriznek. A The Metropolitan Museum of Art szerint a The Lady's Cabinet magazin azonosította a moaré népszerűségét az 1830-as években, amikor az esti partikra és rendezvényekre szánt ruhák tökéletes anyagaként emlegették.
Miután a moarét sikerült szintetikus szövetekből is megvalósítani, könnyebben elérhetővé vált a polgárság számára és a divat mellett a hétköznapi berendezési tárgyak kedvelt anyaga is lett. Bár az anyag az 1990-es évekre nagyrészt kikerült az otthoni dekorációból, néhány cég még a repertoárjában tartja… és milyen jól teszik, hiszen a trendjelentések szerint a moaré ismét visszatérőben van!
Kattints a galériára, mutatjuk mely helyiségekben és hogyan érdemes alkalmazni a mintát!
A szerelmi háromszögön kívül van még egy dolog, amit imádunk Az éhezők viadala filmekben - ez pedig a lakberendezési stílus, amit inspirált.