Szépségtörténelem: Így változott a szempilladivat az évezredek során
Natúr, extrahosszú, színes vagy mű? Nem csak a ruháink és a kiegészítőink, de bizony a szépségtrendek is változnak - sőt még a szempilláknak is lehet saját divatirányzatuk. Íme egy kis történelmi áttekintés!
Az androgün divat (i.e 3500 - i.e. 2500)
Az ókori Egyipmtomban már bizony ismert volt a szempillaspirál, habár nem a mai formájában. Ekkoriban a férfiak is színezték a pillájukat, melyeket olaj, zsír és szén segítségével festettek sötétebbre, hogy így védjék magukat a naptól.
Buja Róma (i.e. 753 - 476)
Rómában a hosszú, sötét és íves pillák számítottak a szexinek, ezért a nők többsége szénnel és égetett parafával színezte őket. Az egyik feljegyzés szerint a rómaiak hittek abban, hogy a szép szempillák a tisztaság jelképei és a buja nőknek ezért kihullanak a finom kis szálak.
Az alig látható középkor (1066-1485)
A középkorban a homlok volt a nő legszebb éke, ezért, hogy kihangsúlyozzák ezt a részt, a hölgyek sokszor teljesen eltávolították a szemöldöküket és a szempillájukat.
Az Erzsébet-kori vörös (1533-1603)
Az arany-vörös hajú Erzsébet trónra lépését követően a szépségtrendek is követték az uralkodói normát, így divatba jött a vöröses árnyalat. A nők többsége ekkor színezőkkel próbálta átfesti haját, szemöldökét és a többi szőrt, ám ezek a sokszor toxikus megoldások legtöbbször haj- és szőrhullást okoztak. Ironikus nem?