Így ronthatjuk el a legkönnyebben a géllakk felvitelét
A hölgyek körében hatalmas jelentősége van a kezek és a lábak ápoltságának, a rendszeres manikűrözésnek, a lakkozásnak. A legjobb eredmények a géllakk segítségével érhetők el, így egyáltalán nem meglepő, hogy az utóbbi években szinte mindenki a műköröm ezen típusára esküszik.
A géllakk egyszerűen alkalmazható, számos előnyös tulajdonságokkal rendelkező termék, azonban rengeteg ponton el lehet rontani a felvitelét. Az alábbiakban utánajárunk, melyek a leggyakoribb hibák!
Nem megfelelő előkészítés
A géllakk tapadásának biztosítása érdekében elengedhetetlen a korábbi réteg eltávolítása, a köröm lereszelése és simává tétele. Ha ezek nincsenek meg, a körmök egészen biztosan nem lesznek tartósak. Említést érdemel továbbá, hogy a száraz, matt felületű körmökkel lehet igazán jól dolgozni. Ezért közvetlenül a géllakk felvitele előtti időben már ne mossunk kezet, illetve ne használjunk olajos, zsíros kozmetikumokat sem.
Ezeket követően fontos a megfelelő előkészítés, a zsírtalanító és a fertőtlenítő folyadék használata, majd pedig a Nail4U webshopban elérhető alapzselék valamelyikének alkalmazása.
Túl vastag réteg
A géllakkot vékony rétegekben szükséges felvinni, hiszen ellenkező esetben ráncosodhat, illetve az is előfordulhat, hogy nem köt meg rendesen. A vastag helyett inkább alkalmazzunk több, de vékonyabb rétegeket belőle. Hiszen a vastag nemcsak nehezen köt, de nem is néz ki túl jól.
A lakk kutikulára kerülése
Nagyban rontja a tartósságot, ha a géllakk átjut a kutikulán és/vagy a bőr felületére kerül, esetleg ott meg is köt. Ugyancsak káros, ha a rosszul felvitt géllakk alá víz vagy baktériumok kerülnek, hiszen ez akár még betegségek kialakulásához is vezethet.
Ha a lakk bőrrel érintkezik, az annak meglazulását, leválását is okozhatja, ezért nagyon fontos figyelni rá, hogy ez ne történjen meg. Ha mégis bekövetkezik, egyszerűen csak távolítsuk el egy narancsfa pálca segítségével.
A szabad élek rögzítésének hiánya
Sokan még a szakemberek közül is egyszerűen elfeledkeznek arról, hogy a körmök végét le kell zárni. Minden esetben vigyünk fel lakkot a körmök végére is, megakadályozva ezzel a leválást. A lezárásnak hatalmas szerepe van a tartósság biztosítása érdekében, hiszen akkor, ha a körmök teljes mértékben “be vannak burkolva” a zselébe, ellenállóbbak lesznek a mindennapi tevékenységek végzése során a különféle sérülésekkel szemben.
Nem megfelelő kötés
A géllakkok UV- vagy LED-lámpával tudnak megkötni. Ha ezek az eszközök nem jó minőségűek, nem működnek megfelelően, a körmökön lévő lakkok nem fognak megkötni. Az is gyakori hiba, hogy a termékek a lámpa vagy a természetes fény közvetlen közelében helyezkednek el, ez pedig a lakkok megkeményedéséhez vezethet.
Láthatjuk, hogy bár a géllakk használata egyáltalán nem nehéz, mégis számos olyan apró hibalehetőség van, amelyek teljesen tönkretehetik a manikűrt. A tartós és látványos eredmények érdekében minden esetben igyekezzünk elkerülni az említett problémákat!