Tenisz - Zsírégető és immunerősítő
Sportolni, sportolni hangzik mindenhonnan, na de mégis mit? Segítünk a választásban, bemutatjuk a teniszezés majd’ minden előnyét!
Ha nagy nehezen elszánjuk magunkat a mozgásra, az első felmerülő kérdés, hogy vajon mit válasszunk? Elsőként érdemes tisztázni magunkban, hogy egyedül szeretnénk edzeni vagy esetleg többedmagunkkal élveznénk a testünk karbantartását? Bármelyiket is választjuk, rosszul nem járunk, hiszen ha egyedül vágunk bele, akkor játszi könnyedséggel ismerkedhetünk új emberekkel, hiszen a tenisz társas párbaj, de vihetünk mi magunk is partnert, ha nem akarjuk a véletlenre bízni az ellenfelünk kilétét.
Amiért érdemes elkezdeni
A tenisz olyan mozgásforma, ami mind a testet, mind a szellemet igénybe veszi. Hiszen nem elég csak erőből ütögetni a labdát. Ha sikereket szeretnénk elérni, előbb-utóbb fejben is szükséges a koncentráció. A teniszezés növeli az állóképességet, ami ilyenkor télen talán még fontosabb és minden téren kamatoztatható, akár a munkánk során, akár a magánéletünkben.
Mozgás közben zsírt égetünk el és a szív- és érrendszerünket is erősíthetjük vele. Az intenzív gyakorlatok segítenek abban, hogy az izmok jobban tudják hasznosítani az oxigént. A rövid időn belüli megállások és újraindulások - hiszen némi pihenési időnk van miközben az ellenfelünk üt - a láb izmaira vannak formáló hatással, növelve annak erősségét. Kijelenthetjük, hogy minden izmunkat igénybe veszi és átmozgatja e sportág. Az egyensúlyunk is nagyban javulhat, ha rendszeressé tesszük a teniszezést, mert a kezdések, helyváltoztatások, ütések százai megkövetelik a dinamikus egyensúlyt.
Nem lehet túl korán elkezdeni a védekezést az időskori csontritkulás ellen, ilyen szempontból a tenisz kitűnő választás. Nem mellékesen az immunrendszerünk is erősödik, ellenállóbbá válunk a betegségekkel szemben, ami így influenza veszély idején nem jön rosszul. Testünk összhangban való működtetése nehézkes, rengeteg gyakorlat árán lehet csak megtanulni, hogyan mozogjon jól együtt a kezünk és a lábunk ahhoz, hogy a labdát sikeresen el tudjuk ütni. De erre valók az edzések, ahol megtanulhatjuk, hogyan döntsünk elsőre is jól, hogyan kell beállni egy ütéshez és ehhez igazítani a testünk összes többi részét.
Kitekintő
Az orosz származású, az egyik legszebb teniszező hölgynek titulált Marija Sarapova hangosságáról szóltak a világsajtók januárban. No nem kell rögtön rosszra gondolni, csupán a pályán kiadott hangja fülsértő a társai szerint. A szibériai lány mintegy 96,9 decibellel sikít játék közben, míg egy stadion szurkoló bázisa (15 ezer ember) amikor leghangosabban szurkolt a műszer akkor is csak 111 decibelt mutatott. Jobb, ha mindenben nem akarjuk a nagyokat utánozni.