Három természetes gyógymód felfázásra
A felfázás főként a nők betegsége, gyakori vizelési ingerrel kezdődik, és ha nem bánunk vele megfelelően akár vesegyulladással is végződhet. Tünetek, tippek és módszerek, de mindenekelőtt érdemes a háziorvosodhoz fordulnod.
A felfázás, vagy orvosi nevén hólyaghurut többféleképpen is kialakulhat. Az egyik nagyobb kategória, amikor ténylegesen alulról fázunk fel (akár a talpunk, akár egy vizes fürdőruha felől), de a betegség okozói lehetnek baktériumok is.
Mikor menjek vele orvoshoz?
A baktériumok okozta felfázással rögtön! Tehát, ha az évszaknak megfelelően öltöztél, és nem hűltél meg, de ilyen tüneteid vannak, akkor irány a nőgyógyászat! A bakteriális felfázás antibiotikummal könnyedén kezelhető.
Ha fel vagy fázva és már ez nem az első eset, akkor is mindenképp fordulj orvoshoz! Illetve akkor is kérd a szakember segítségét, ha már más tüneted is van a gyakori vizelési inger és a kellemetlen szagú vizelet mellett.
Ilyen tünetek:
- a vizelés közben jelentkező alhasi fájdalom
- zavaros, véres, sötét vizelet
Viszont ha azok után kell sűrűn pisilned, hogy az elmúlt napokban vékony cipőben szaladgáltál a hideg aszfalton vagy épp hosszabb ideig hagytad magadon a nedves fürdőruhádat, akkor valószínűleg egy meghűléses felfázást sikerült összeszedned. Ebben az esetben íme 3 tipp, ám ha ezek használatával sem csökkennek tüneteid, illetve újabb problémáid akadnak, mindenképp keresd fel a nőgyógyászatot!
Igyál sokat!
Felfázáskor a legjobb, amit tehetünk, hogy sokat iszunk, hogy a húgycsőben felhalmozódott baktériumok minél gyorsabban kiürüljenek. A legjobb az, ha ilyen esetben valami vízhajtó hatású gyógyteát választunk, mint az áfonyalevél, a nyírfalevél vagy csalán tea. A kamillatea is jó választás, hiszen gyulladáscsökkentő hatása miatt hasznos lehet ennél a betegségnél is.
Gyógynövényes ülőfürdő
Forralj fel egy fazékban vizet, zárd le és szórj bele kamillát és cickafarkfüvet fele-fele arányban, akár mind két teljes zacskót beleteheted, fedd le és 15 percig hagyd úgy. Engedj a kádba annyi vizet, hogy legalább a derekadig érjen, a víz legyen jó meleg, de vigyázz, hogy ne égesd meg magad. Ezek után szűrőn keresztül öntsd hozzá a gyógynövényfőzetet és 15-20 percig áztasd magad benne, majd alapos törülközés után bújj ágyba.
A csodás tőzegáfonya
A tőzegáfonya-kapszula szinten minden gyógyszertárban és drogériában megtalálható, szedd 4-5 napig reggel és este, segít enyhíteni a felfázás tüneteit. Magas a C-vitamin tartalma és segít csökkenteni a gyulladásokat.
Ne felejtsd el, hogy a felfázás nem csak könnyen kezelhető, de meg is előzhető! Csupán pár szabályt kell betartanod:
- öltözz rétegesen és az évszaknak megfelelően
- ne tartogasd! Ha pisilni kell, rögtön keresd fel a mellékhelyiséget
- fogyassz sok folyadékot
- erősítsd az immunrendszered
- és az egyik legfontosabb: mindig fentről lefelé irányban törlünk, így megúszhatjuk a bakteriális megbetegedést